۲۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۷
کد خبر: 83280263
۰ نفر
178 هميار طبيعت در مهريز فعاليت دارند

يزد - ايرنا - رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري مهريز گفت: تاكنون 178 نفر مردم اين شهرستان با دريافت كارت هميار افتخاري طيبعت با اين اداره در حفاظت از عرصه هاي طبيعي همكاري دارند.

سيد علي باقري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از اين تعداد 70 نفر دانش آموز و بقيه دانشجو، دامدار، كشاورز، دهيار و از اعضاي شوراهاي اسلامي روستاها هستند.
به گفته وي همياران طبيعت بازوي قوي مردمي در كنار برنامه هاي اين اداره هستند كه نقش نظارتي در انجام وظيفه به صورت فردي و گروهي به عهده دارند.
وي ادامه داد: همكاري با اين اداره در اجراي ترويج فرهنگ منابع‌ طبيعي در بين اقشار مختلف جامعه، جلب مشاركت مردم در امر حفاظت و احياء و توسعه عرصه ها و اراضي ملي است.
باقري تصريح كرد: سال 1397 با همكاري همياران طبيعت برنامه هاي مختلفي در بذرپاشي، طرح ملي جنگلانه و اطفاي حريق در مراتع اجرا شد.
به گزارش ايرنا، همياران طبيعت در سه گروه محافظ، مروج و مروج دانش‌آموزي دسته‌بندي مي‌شوند.
طبق آمار، پارسال 140 هزار هميار طبيعت در كشور ساماندهي شدند، كه 92 هزار نفرشان دانش آموزان بودند.
هميار طبيعت فردي است كه با انگيزه معنوي و بر پايه علاقه‌مندي به طبيعت، داوطلبانه عضو اين طرح ملي هستند تا با پيشبرد اهداف سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخيزداري از جمله حفاظت، احيا، توسعه و بهره‌برداري اصولي از منابع‌طبيعي، در شكوفايي و سرسبزي محل زندگي خود سهمي داشته باشد.
ايران بيش از 134 ميليون هكتار اراضي ملي در قالب جنگل و مرتع دارد.
عرصه هاي منابع طبيعي مهريز 600 هزار هكتار است و مركز اين شهرستان 55 هزار نفري در 30 كيلومتري شهر يزد قرار دارد.
7536/ 2047/