۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
کد خبر 83280234
۰ نفر
استاندار، مدیران مازندرانی را به دیدار سیلزدگان برد

ساری- ایرنا- استاندار مازندران روز سه شنبه با هدف كاهش مشكلات سیلزدگان استان، ملاقات عمومی هفتگی خود را با حضور مدیران كل دستگاه های مختلف در منطقه سیلزده شهرستان سیمرغ برگزار كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، روزهای سه شنبه هر هفته در مازندران روز ملاقات عمومی مردم با مدیران است. این برنامه از صبح آغاز می شود و تا پایان ساعت كاری ادامه می یابد.
احمد حسین زادگان كه پیش از این چندین بار از مناطق سیلزده تلارپشت، ركنی كلا ، برج خیل، ملا كلا و نجار كلای شهرستان سیمرغ بازدید میدانی داشت، امروز نشستی را با خانواده های سیلزده برای رفع گره های كور خدمات رسانی برگزار كرد.
نماینده عالی دولت در مازندران در این نشست از مدیران دستگاههای اجرایی و بانك ها خواست تا در بازسازی و نوسازی واحدهای مسكونی خسارت دیده و پرداخت تسهیلات شتاب كنند.
حسین زادگان گفت : در شرایط فعلی تمام خدمات اولیه مورد نیاز سیلزدگان شامل آب، برق، تلفن و راه های اصلی برقرار است و مشكلی وجود ندارد.
وی اضافه كرد : كار مرمت واحدهای مسكونی خسارت دیده در شهرها و روستاهای سیلزده با پرداخت تسهیلات مرمت و كمك های بلاعوض شروع و علاوه بر آن مصالح ساختمانی از جمله سیمان نیز حدود 800 تن به صورت رایگان در بین سیلزدگان برای مرمت و ساخت توزیع شد.
استاندار مازندران گفت: خدمات رسانی به سیلزدگان تا پایان كار مرمت و نوسازی ادامه خواهد داشت و دولتمردان تا آخر پای كار خواهند ایستاد.
براساس آخرین گزارش ، تاكنون بانك سپه مازندران كه مسئولیت پرداخت كمك های بلاعوض به سیلزدگان را بر عهده دارد به حدود یكهزار و 400 خانوار سیلزده كمك بلاعوض پرداخت كرد.
مدیرامور شعب بانك سپه مازندران گفت : تاكنون یك هزار و 400 خانوار سیلزده در این استان با معرفی بنیاد مسكن كمك های بلاعوض را دریافت كرده اند.
مظاهر ابراهیمی در جلسه ملاقات عمومی در منطقه سیلزده سیمرغ میانگین پرداخت این كمك ها را بین 20 تا 50 میلیون ریال اعلام كرد.
به گفته وی، 600 خانوار سیلزده كه كمك های بلاعوض را دریافت كردند از شهرستان سمیرغ هستند.
براثر سیل در مازندران افزون بر 6 هزار و 501 واحد مسكونی خسارت دید كه 800 واحد از این تعداد به طور كامل تخریب شدند.
شهرستان سیمرغ در مركز مازندران قدمگاه سیل 27 اسفند سال 97 بود و بیشترین خسارت هم در این شهرستان به چند روستا از جمله تلارپشت و ركنی كلا وارد شد.
سیل و سیلابی كه 2 بار یكی در 27 اسفند پارسال و دیگری در 12 فروردین امسال در مازندران جاری شد ، بر اساس گزارش های رسمی 9 نقطه شهری و بیش از 700 روستا را در 12 شهرستان تحت تاثیر قرار دارد .
خسارت سیل و برف سنگین مناطق بالادست استان بیش از 15 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.
پس از وقوع سیل و سیلاب علاوه بر تعدادی از وزرا و مقامات غیر دولتی ، رییس جمهوری و معاون اول وی از مناطق سیلزده مازندران بازدید كردند.
6982/1654