۲۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۵
کد خبر: 83280015
۰ نفر
28 فروردين روز سيل همدلي در مدارس كرمان نام گرفت

كرمان - ايرنا - مديركل آموزش و پرورش استان گفت: چهارشنبه 28 فروردين ماه سال جاري به عنوان روز 'سيل همدلي و همراهي' در مدارس سراسر اين استان نام گرفته است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان، احمد اسكندري نسب افزود: نامگذاري 28 فروردين سال جاري با عنوان روز سيل همدلي و همراهي در راستاي ابلاغ وزير آموزش و پرورش مبني بر كمك به فرهنگيان و دانش آموزان سيل زده استان خوزستانانجام شد.
اسكندري نسب به تعيين استان كرمان بعنوان معين آموزش و پرورش استان خوزستان اشاره و تصريح كرد: مراسمي در روز چهارشنبه 28 فروردين ماه به عنوان روز 'سيل همدلي و همراهي' در مدارس سراسر استان كرمان برگزار مي شود.
كرمان در سيل سال جاري به عنوان معين شهرستان حميديه انتخاب شده است.
پس از معرفي استان كرمان به عنوان معين خوزستان (حميديه) از سوي وزارت كشور، ستاد مركزي اين استان در حميديه مستقر و اقلام امدادي، بهداشتي و درماني نيز بر اساس هماهنگي هاي استاني، در بين مردم توزيع شد.
در اولين اقدام، سيل بندهاي اطراف حميديه مستحكم و پس از آن براي بازگشايي جاده هاي دسترسي اقدام شد و تاكنون افزون بر 260 چشمه سرويس بهداشتي براي روستاهاي حميديه راه اندازي شده است.
همچنين 50 دستگاه كمپرسي، لودر، بيل مكانيكي، كاميون و تانكر آب رسان نيز در منطقه مستقر شده و خدمات رساني به مردم را بر عهده دارند.
3029