۲۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۳
کد خبر: 83280009
۰ نفر
كیفرخواست پرونده جدید امیرسالار داودی صادر شد

تهران- ایرنا- پرونده امیرسالار داودی وكیل دادگستری كه از 29 آبان 97 در بازداشت موقت به سر می برد، با صدور كیفرخواست به شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی ارسال شد.

وحید مشگانی فراهانی وكیل مدافع امیرسالار داودی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا با اعلام این مطلب گفت: پیش از این پرونده اول موكلم تحت عناوین اتهامی توهین به مقامات و تبلیغ علیه نظام در شعبه اول بازپرسی دادسرای اوین رسیدگی و با صدور كیفرخواست به شعبه 15 دادگاه انقلاب ارسال شده بود.
وی اضافه كرد: موكلم پرونده دیگری نیز تحت عناوین اتهامی همكاری با دول متخاصم از طریق مصاحبه با شبكه تلویزیونی صدای آمریكا (voa) و تشكیل گروه برای براندازی نظام در شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین داشت كه این پرونده نیز نهایتاً با صدور كیفرخواست به شعبه 15 دادگاه انقلاب ارسال شد.
این وكیل دادگستری افزود: دادگاه هنوز وقت رسیدگی به اتهامات موكلم در این پرونده ها را تعیین نكرده است.
مشگانی فراهانی درباره پرونده ای كه برای همسر امیرسالار داودی تشكیل شده بود نیز گفت: در این پرونده كه با عنوان اتهامی اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی تشكیل شده بود، شعبه بازپرسی قرار منع تعقیب صادر كرد.
وی اظهار داشت: شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین برخلاف شعبه اول این دادسرا، تمام حقوق قانونی من به عنوان وكیل متهم را رعایت كرد.
اجتمام*9104*1834