ابراز تاسف ظریف از نابودی بخشی از كلیسای نوتردام

تهران – ایرنا - محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واكنش به حریق در كلیسای نوتردام پاریس، نسبت به تخریب بخشی از این بنای تاریخی ابراز تاسف كرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، ظریف در توئیتر نوشت: غمگین شدم وقتی بخشی از نوتردام – بنای برجسته مختص عبادت پروردگار یكتا و بنایی كه از طریق شاهكار ادبی هوگو همه ما را به هم نزدیك تر كرد – پس از 800 سال سر پا ماندن در پی جنگ ها و انقلاب تخریب شد. فكر ما با فرانسوی ها و همه كاتولیك هاست.
همچنین جواد بعیدی نژاد سفیر كشورمان در انگلیس در توئیتی نوشت: فروریختن بخشی از كلیسای نوتردام كه نماد تاریخ و معماری پاریس است و بنایی است كه با شاهكار ویكتور هوگو به یك نماد ویژه تبدیل شده، باورنكردنی است.روزی غم انگیز برای فرانسه و هنردوستان سراسر دنیاست.
كلیسای نوتردام شب گذشته دچار حریق شد و سقف و یكی از برج های آن فرو ریخت. مقام های فرانسوی اعلام كردند كه توانسته اند ساختمان این بنا را از نابودی كامل حفظ كنند.
قدمت كلیسای نوتردام به قرن دوازدهم میلادی بازمی گردد و هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر است. این كلیسا در رمان «گوژپشت نوتردام» نوشته 'ویكتور هوگو' نویسنده فرانسوی جایگاه مهمی یافته و از این جهت معروف شده است.
شبك**9423**1590