شهرداری بوشهر نوسازی ناوگان حمل و نقل را دراولویت قرار دهد

بوشهر- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری بوشهر باید از سوی شهرداری مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، كیوان هاشم‌ زاده دوشنبه شب در نشست علنی شورای شهر بوشهر افزود: در این حوزه یكی از مهمترین نقدها، وجود مسافركش‌های شخصی فراوان در سطح شهر بوشهر است كه این مهم از دو وجه به عنوان فرصت و تهدید قابل بررسی است.
وی بیان كرد: اقدام به مسافركشی بدون مجوز از یك منظر تهدیدی برای امنیت مردم و از طرف دیگر ممانعت از فعالیت مسافركش‌های شخصی ایجاد كننده اختلال در جابه جایی مردم است.
هاشم‌زاده تاكید كرد: تا زمانی كه ناوگان فرسوده شهری نوسازی نشود و به اندازه كافی تاكسی در شهر نباشد چاره‌ای نداریم كه از هرگونه فشار روی مسافركش‌های شخصی جلوگیری كنیم.
وی ادامه داد: تاكسی‌های شهر بوشهر درزمینه تامین وسائل یدكی مشكل دارند كه باید راهكارهایی اندیشه شود تا با تامین قطعات، باری از دوش رانندگان تاكسی برداشته شود.
هاشم زاده بیان كرد: اگر تاكسی به اندازه كافی در شهر وجود داشته باشد و به سمت نوسازی برود ممانعت از فعالیت تاكسی‌های شخصی كار سختی نخواهد بود.
رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر نیز با تاكید بر جلوگیری از مسافركش‌های بدون مجوز افزود: براساس قانون ممانعت از فعالیت مسافركش‌های شخصی در حیطه وظایف پلیس است.
ابوذر دهدار افزود: در كنار نوسازی سیستم حمل و نقل شهری در بخش تاكسی‌های شهری، نیاز است در شورای تامین موضوع مطرح و زمینه جلوگیری از فعالیت مسافركش‌های شخصی توسط پلیس به همراه هدایت آنها به پاركینگ انجام شود.
وی اظهارداشت: یكی از خواسته‌های تاكسی داران از شهرداری و شورای شهر افزایش كرایه‌ است كه هر نوع افزایش قیمت باید در یك چارچوب كارشناسی انجام شود.
دهدار گفت: نیاز است برای رفع مشكلات تاكسی‌های شهری، گام‌های اساسی برداشته شود كه البته شورا و شهرداری خود را در این زمینه مسئول می‌دانند.
6043/7212