كارگزاران حج بيش از 30 هزار پرس غذا در پلدختر توزيع كردند

خرم آباد - ايرنا - مديركل حج و زيارت استان لرستان گفت: 30 هزار و 300 پرس غذاي گرم توسط كارگزاران حج و با كمك معتمدين محلي بين آسيب ديدگان سيل پلدختر توزيع شد.

محمد خسروي روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: كارگزاران حج استان در راستاي كمك به آسيب ديدگان سيل از چهاردهم فروردين ماه در مقر امدادي در روستاي ولي عصر و در مسجد صاحب الزمان اين روستا مستقر شده اند.
وي افزود: علاوه بر اين به مدت يك هفته تامين غذاي يكهزار و 200 نفر از پرسنل امدادي شركت گاز، امور آب، امور برق و جهادگران توسط كارگزان حج و زيارت تامين شد.
خسروي با تاكيد بر اينكه تلاش شد اقلام و غذاي تهيه شده به دست آسيب ديدگان واقعي برسد، گفت: مكان هاي توزيع غذا بين سيلزدگان از قبل شناسايي شد و با كمك معتمدين محلي بدست نيازمندان واقعي رسيد.
مديركل حج و زيارت لرستان با اشاره به تداوم كمك ها تصريح كرد: روز گذشته نيز يك كاميون اقلام شامل پتو، چزاغ خوراك پزي و زيرانداز توسط تعدادي از خيرين به مقر امدادي تحويل داده شد تا در بين آسيب ديدگان سيل توزيع شود.
به گفته وي توزيع سه كاميون آب معدني و 2 كاميون آب تصفيه شده كه توسط دستگاه تصفيه امور آب البرز تهيه شده بود در مقر كارگزاران حج و زيارت واقع در شهرستان پلدختر انجام شد.
خسروي همچنين گفت: ساماندهي بيش از 50 جهادگر دانشگاه امام صادق، دانشگاه آيت الله بروجردي و موكب العباس براي امورات امدادي در سطح شهر پلدختر از ديگر اقدامات انجام شده در اين مدت است.
مديركل حج و زيارت لرستان با بيان اينكه 10 هزار ماسك تنفسي، 200 چكمه، 50 بيل، پنج فرغون بين نيروهاي جهادي نيز تاكنون توزيع شده گفت: 2 كاميون اقلام بهداشتي توسط بانوان موسسه خيريه راه خدا نيز در پلدختر به دست مردم سيلزده اين شهر رسيد.
خسروي گفت: توزيع 200 فلاكس چاي بين آسيب ديدگان ، توزيع چهار تن برنج، 500 كيلوگرم روغن، مقداري مواد غذايي شامل بيسكويت، رب، چاي، تن ماهي و خوراك لوبيا از ديگر اقدامات انجام شده است.
مديركل حج و زيارت لرستان گفت: كارگزارن حج و زيارت افتخار خادمي زائرين بيت الحرام و نبي اكرم و ائمه اطهار را بر عهده دارند كه با توجه به شرايط پيش آمده بعد از سيل و خدمت به آسيب ديدگان سيل استان نيز همان شرايط خدمت به مهمانان خداوند را دارد.
1920/6060