انصارالله انگليس و آمريكا را باعث طولاني شدن جنگ در يمن دانست

تهران – ايرنا – 'محمد عبدالسلام' رئيس هيات مذاكره كننده انصارالله يمن روز دوشنبه گفت كه مواضع كشورهاي انگليس و آمريكا درقبال يمن باعث طولاني شدن جنگ شده است.

به گزارش پايگاه خبري المسيره يمن، عبدالسلام گفت: تعجبي ندارد كه ازسوي انگليس يا آمريكا مواضعي اتخاذ شود كه باعث طولاني شدن جنگ شده و آن هم با هدف تضعيف يمن و خدمت به طرح هاي اين دو كشور در منطقه.
رئيس هيات مذاكره كننده انصارالله در ادامه گفت كه مارتين گريفيتس نماينده انگليسي سازمان ملل متحد در امور يمن خواسته هاي كشورش را از طريق تريبون سازمان ملل متحد اجرا مي كند و بي طرف نيست.
پيش تر فرستاده سازمان ملل متحد در امور يمن به 'عبدربه منصور هادي' رئيس جمهوري مستعفي و فراري يمن و اعضاي پارلمان وي به خاطر برگزاري جلسه پارلمان در شهر سيئون واقع در شرق يمن تبريك گفته بود.
روز شنبه پس از 4 سال و براي نخستين بار، پارلمان دولت مستعفي يمن با حضور منصور هادي جلسه تشكيل داد.
اين جلسه در شهر «سيئون» واقع در استان حضرموت برگزار شد.
پيش تر كابينه منصور هادي چندين بار تلاش داشت جلسات پارلمان خود را در استان عدن (جنوب يمن) برگزار كند كه اين امر با كارشكني عناصر شوراي انتقالي جنوب يمن ( وابسته به امارات) حاصل نشد.
عربستان و امارات از ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن فقيرترين كشور عربي آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن 'عبدربه منصور هادي' رئيس جمهوري مستعفي و فراري اين كشور به قدرت، به اهداف و زيادخواهي هاي سياسي خود جامه عمل بپوشانند. در اثر اين تجاوز تاكنون بيش از يكصد هزار يمني از جمله 85 هزار كودك شهيد شده اند كه بيشتر اين كودكان بر اثر گرسنگي و قحطي اعمال شده از سوي اين ائتلاف جان خود را از دست داده اند.
جنگ عليه يمن همچنين ميليون‌ها يمني را با بحران شديد گرسنگي و قحطي روبه رو كرده است، به گونه اي كه سازمان ملل متحد در گزارشي، قحطي در اين كشور را 'بزرگ‌ ترين فاجعه انساني' ناميد.
شمار زيادي از اين شهدا را زنان و كودكان تشكيل مي دهند.
شبك**9365**1392