۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
کد خبر 83279838
۰ نفر
بارندگی به راه های طبس خسارت وارد كرد

بیرجند - ایرنا - سرپرست فرمانداری ویژه طبس گفت: بارندگی شب گذشته (یكشنبه) خسارت زیادی به جاده های طبس وارد كرده و در برخی مناطق روستایی به مزارع كشاورزی و خانه های روستایی خسارت وارد شده است.

علیرضا خلیلی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعضای ستاد مدیریت بحران و كارگروه‌های مربوط تیم های تخصصی كارشناسی را به این مناطق اعزام كردند و برآورد خسارت می كنند.
وی گفت: با جمع بندی خسارات آن را به مدیریت بحران استانداری ارسال خواهیم كرد تا بتوانیم پرداخت خسارت یا اقداماتی در جهت جبران خسارت انجام دهیم.
سرپرست فرمانداری ویژه طبس بیان كرد: جاده های شهرستان به ویژه جاده‌های عشق‌آباد و دیهوك خسارت زیادی دیده و قسمتی از جاده اصلی دچار آب بردگی شده است.
وی گفت: راهداران در تلاش هستند كه آب بردگی ها را ترمیم كنند و بتوانیم مسیر را دوباره بازگشایی كنیم و رفت و آمد دوباره ادامه پیدا كند.
خلیلی اظهار داشت: دیروز بارندگی بسیار خوبی را در شهرستان طبس داشتیم به ویژه در مناطق روستایی از جمله روستای تپه طاق 90 میلیمتر و منطقه ده محمد 75 میلیمتر بارندگی را شاهد بودیم.
وی گفت: در شهر طبس بارندگی نرم بود و با اقداماتی كه قبل از بارندگی انجام دادیم توانستیم روان آب هایی كه از بالادست شهر وارد می‌شد را كنترل كنیم كه وارد شهر نشود.
سرپرست فرمانداری ویژه طبس افزود: اكنون شهرستان طبس وضعیت آرامی دارد و بارندگی ها تمام شده و ما پیش از بارندگی‌ها اقدامات را در حوزه مدیریت بحران و پیشگیری انجام دادیم.
وی با اشاره مناطق گردشگری طبس گفت: دو منطقه ویژه گردشگری خور و ازمیغان در طبس هنگام بارندگی به دلیل ورود سیلاب به این مناطق غیرقابل استفاده می‌شود.
خلیلی بیان كرد: تمامی ورزشگاه ها و هیات‌های مذهبی شهرستان را به صورت آماده باش نگه داشتیم كه اگر نیاز باشد در این ایام مسافر، گردشگر یا در راه ماندگان را اسكان دهیم.
طبس در 270 كیلومتری غرب بیرجند است.
7217*3028