بازديد استاندار از بانك فعال نشاء برنج در غرب گيلان

رشت - ايرنا - استاندار گيلان با حضور در شهرستان صومعه سرا از يكي از بانك هاي فعال نشاء برنج در غرب گيلان بازديد كرد.

گزارش عصر دوشنبه پايگاه اطلاع رساني استانداري گيلان به ايرنا حاكيست؛ مصطفي سالاري در جريان بازديد از يك بانك نشاء ، روند كاشت بذر در خزانه و آماده‌سازي براي كشت در مزارع را مورد بررسي قرار داد و به گفت‌و‌گوي صميمي با تعدادي از كشاورزان منطقه پرداخت.
سالاري در جريان اين بازديد با اشاره به اهميت توسعه فضاي كسب و كار به ويژه در حوزه كشاورزي گيلان اظهار داشت: بايد با مديريت و برنامه ريزي صحيح آن دسته از واحدهاي توليدي كه در ايام مشخصي از سال فعاليت دارند و در ديگر فصول بيكار هستند را به سمت و سوي اشتغال سودآور، پايدار و دائم سوق دهيم.
وي افزود:نبايد سرمايه اي كه براي تاسيس يك واحد توليدي هزينه شده ناديده گرفته شود و از همين رو لازم است تا نسبت به اجراي ديگر طرح هايي كه با امكانات و ظرفيت اين نوع تاسيسات همخواني دارد در ديگر ايام سال اقدام كرد.
نماينده عالي دولت در گيلان رونق اقتصادي و اشتغال را در گرو بهره گيري از ظرفيت‌هاي موجود خواند و گفت: بايد به مقوله آموزش مهارت هاي مرتبط با امكانات هم توجه ويژه اي داشت.
در اغلب نقاط استان هاي گيلان و مازندران، عمليات كاشت بذر در خزانه تا اواسط فروردين ماه ، عمليات نشاء كاري از اوايل تا اواسط ارديبهشت ماه و برداشت شلتوك برنج اواخر تابستان انجام مي شود.
شهرستان صومعه سرا در 25 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع است.
7296/2007/