۲۶ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۸
کد خبر: 83279708
۰ نفر
كمبود اقلام دارویی نداریم

تهران- ایرنا- نائب رئیس اول كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اهمیت دادن بیشتر به تولیدكنندگان دارو، گفت: كمبود اقلام دارویی نداریم.

مرتضی خاتمی عصر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهارداشت: طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بابت كمبود اقلام دارویی جای نگرانی وجود ندارد.
وی اضافه كرد: هدف، كمك به تولیدكنندگان داخلی و تجهیزات پزشكی است كه قابلیت های تولید داخل دارند تا اینكه بخواهیم با توجه به تحریم به واردات بیندیشیم.
وی ادامه داد: نظر وزارت بهداشت براین است هیچ داروی با تولید داخل را وارد نكنیم .
نماینده مردم ماهنشان تصریح كرد: مقداری نیاز ارزی وجود دارد تا بتوانیم اطمینان تولیدات دارویی را بالاتر ببریم و با توجه به ناچیز بودن كمبود اقلام دارویی می توانیم تولید را با كیفیت بهتر افزایش دهیم.
خاتمی همچنین درباره نشست امروز كمیسیون بهداشت مجلس با وزیر كار گفت: محمد شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی، میعاد صالحی مدیر عامل سازمان بازنشستگی كشور، محمدحسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی و محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا امروز مهمان نشست كمیسیون بهداشت مجلس بودند؛ از وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی دعوت كردیم تا گزارشی از اقدامات سال قبل و برنامه های امسال ارائه كند.
وی افزود: آقای شریعتمداری در این نشست عملكرد خود را مبتنی بر شفافیت و جوانگرایی دانست؛ موضوعات كودكان كار، مراكز نگهداری سالمندان در ارائه گزارش سازمان بهزیستی مطرح شد و اعضای كمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم پیشنهاداتی به سازمان بهزیستی ارائه كردند.
نائب رئیس اول كمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: یكی از پیشنهادات این بود با وجود سالمندان با توان جسمی بسیار خوب اما منزوی، و كودكان بی سرپرست در مراكز بهزیستی، این دو مركز باهم ادغام شوند تا سالمندان بتوانند از كودكان بی سرپرست نگه داری كنند و با انجام این كار سالمندان هم از تنهایی در بیایند و هم احساس مفید بودن داشته باشند و نقش والدین بچه‌های بی سرپرست را ایفا كنند.
سیام**7329**1535