۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
کد خبر 83279668
۰ نفر
پاسخ هاي وزير دادگستري نمايندگان مجلس را قانع كرد

تهران- ايرنا- عليرضا آوايي وزير دادگستري براي پاسخگويي به سوالات نمايندگان در نشست امروز كميسيون حقوقي قضايي مجلس حضور يافت.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، اعضاي كميسيون حقوقي قضايي مجلس پرسش هاي متعددي از قبيل پرونده پديده، جدي رسيدگي نكردن پرونده هاي اقتصادي، بازنگشتن وجوه حاصل از پرونده هاي اقتصادي به بيت المال و چرايي آگهي ابلاغ ها در روزنامه حمايت وابسته به قوه قضاييه از وزير دادگستري داشتند و عليرضا آوايي به همين منظور امروز براي پاسخگويي در نشست اين كميسيون حاضر شد.
حجت الاسلام حسن نوروزي سخنگوي كميسيون حقوقي قضايي مجلس در گفت وگو با خبرنگار سياسي ايرنا در تشريح نشست امروز اعضاي كميسيون حقوقي قضايي با وزير دادگستري اظهارداشت: نمايندگان پرسش هاي خود را مطرح كردند و با توجه به پاسخ هاي آقاي آوايي، قانع شده اند.
نماينده مردم رباط كريم در مجلس شوراي اسلامي گفت: يكي از پرسش هاي نمايندگان مربوط به ماده 114 قانون آيين دادرسي كيفري بود كه چرا آگهي ابلاغ ها در روزنامه 'حمايت' منتشر مي شود كه وزير پاسخ داد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور آگهي هاي خود را در روزنامه كيهان، شوراي حل اختلاف آگهي هاي خود را در روزنامه هاي محلي منتشر مي كند و طبق قانون برنامه ششم توسعه از اين به بعد ابلاغ ها الكترونيكي مي شود.
نوروزي تصريح كرد: مورد ديگر مطرح شده به طور جدي رسيدگي نشدن پرونده هاي قضايي بود كه وزير دادگستري تاكيد كرد دستگاه قضايي به جد پيگير پرونده هاي اقتصادي است و در اين زمينه اصلا كوتاه نمي آيد.
وي ادامه داد: آوايي درباره بازنگشتن وجوه حاصل از پرونده هاي اقتصادي به بيت المال و خزانه دولت گفته است كه اين اموال به بيت المال برگشت داده مي شود. 700 ميليارد تومان بابت پرونده بانك ملي به بانك ملي واريز شد و بقيه وجوه حاصل از اين پرونده ها هم به خزانه واريز مي شود.
سخنگوي كميسيون حقوقي قضايي مجلس يكي ديگر از پرسش هاي نمايندگان از وزير دادگستري را پرونده پديده عنوان و اظهاركرد: مقرر شد هياتي از كميسيون قضايي براي پيگيري اين پرونده به مشهد برود و با هماهنگي بين منابع طبيعي و استانداري خراسان رضوي مشكل اين پرونده رفع شود.
نوروزي در پاسخ به اين پرسش كه بررسي طرح حمايت از مالكيت صنعتي در نشست امروز انجام شده است يا نه گفت: با توجه به نشست با وزير دادگستري اين موضوع در دستور كار نشست بعدي قرار خواهد گرفت.
سيام**7329*1535