۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
کد خبر 83279660
۰ نفر
23 درصد صنايع دستي همدان مختص تويسركان است

همدان- ايرنا- فرماندار تويسركان با بيان اينكه 23 درصد صنايع دستي استان همدان متعلق به تويسركان است گفت: بازار صنايع دستي تويسركان بايد با كمك و تعامل مديران راه ‌اندازي شود.

حبيب موميوند روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: چهارهزار و 700 واحد صنايع دستي داراي پروانه در تويسركان فعال است و هفت هزار و 600 نفر در حوزه مبل و منبت در شهرستان مشغول به كار هستند.
وي ادامه داد: شهرستان تويسركان از چهار هزار و 600 بافنده فرش دستباف برخوردار است كه سه هزار و 600 نفر از اين تعداد گواهي آموزشي دارند.
موميوند با بيان اينكه بيش از 221 اثر تاريخي، فرهنگي، مذهبي و طبيعي در شهرستان وجود دارد افزود: ظرفيت گردشگري در شهرستان بسيار بالاست اما نيازمند زيرساخت‌هاي لازم است.
فرماندار تويسركان افزود: شهرستان تويسركان بيش از 9 هزار هكتار زمين‌هاي باغي متنوع دارد كه بيش از پنج هزار و 500 هكتار از اين ميزان به باغ هاي گردو اختصاص يافته است.
موميوند به ايجاد اشتغال در بخش‌هاي مختلف كشاورزي از جمله ايجاد و توسعه گلخانه‌ها در وسعت زياد و سرشاخه‌كاري گردو در سطح شهرستان اشاره كرد و گفت: زمينه كار در بخش كشاورزي به شيوه نوين در تويسركان مهيا است.
7523/2087