۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
کد خبر 83279647
۰ نفر
خواستار گسترش همكاری ها با تهران هستیم

تهران- ایرنا- سفیر برزیل در تهران گفت: خواستار توسعه و تقویت همكاری‌ها در زمینه های مختلف با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، رودریگو د ازردو سانتوس سفیر برزیل در تهران امروز- دوشنبه- با سیامك مره صدق نماینده كلیمیان در مجلس دیدار و گفت و گو كرد.
وی در این جلسه با تاكید بر نقش مهم مجالس دو كشور در توسعه و گسترش مناسبات فیمابین، از افزایش روابط پارلمانی به ویژه روابط نمایندگان یهودی در دو پارلمان استقبال كرد.
سفیر برزیل همچنین اظهار داشت: خواستار توسعه و تقویت همكاری‌ها در زمینه های مختلف با جمهوری اسلامی ایران هستیم و موضع سیاسی دولت برزیل حفظ و گسترش روابط با همه كشورها به ویژه جمهوری اسلامی ایران است.

** تاكید بر مراودات بازرگانی و تجاری ایران و برزیل
سیامك مره صدق نماینده كلیمیان در مجلس نیز در این دیدار با اشاره به تشابهات فرهنگی میان دو كشور، اظهار داشت: یهودیان در جمهوری اسلامی ایران و برزیل خواسته های یكسانی دارند و به خاطر یهودیت از گروه الگوریتم های غالب در جهان پیروی نمی كنند از اینرو می توانند ارتباط مثبت و سازنده با یكدیگر داشته باشند.
نماینده كلیمیان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با توجه به سوء استفاده برخی از كشورهای ابرقدرت از موضوع حقوق بشر در ایران آن را ابزاری دوگانه در دست این كشورها دانست و تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران تنها كشور مسلمان است كه در آن اقلیت مذهبی حق انتخاب نماینده در مجلس و اظهارنظر در همه امور داخلی و بین المللی در ایران را دارند.
مره صدق با محكوم كردن اقدام دولت آمریكا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: سپاه پاسداران نهادی است كه در حمله داعش به سوریه و عراق نه تنها به مسلمانان بلكه به مسیحیان و یهودیان نیز كمك كرد.
وی تصریح كرد: باید از دولت آمریكا پرسید به چه دلیل سپاه پاسداران كه مدافع مسیحیان ساكن سوریه و عراق بود را تروریست خوانده است؟
مره صدق بر ارتقای سطح ارتباطات فرهنگی جوامع یهودی در ایران و برزیل و همچنین مراودات بازرگانی و تجاری میان دو كشور تاكید كرد.
سیام*3061*1535