تولید خودرو در 6 ماه گذشته به سه برابر افزایش یافت

تهران- ایرنا- نائب رئیس دوم كمیسیون صنایع گفت: تولید خودرو در كشور در 6 ماهه گذشته به سه برابر افزایش یافت تا در موعد مقرر خودرو به ثبت نام كنندگان تحویل شود.

رضا علیزاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: آقای رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در نشست امروز كمیسیون صنایع برای پاسخگویی به پرسش های چند تن از اعضای این كمیسیون حضور داشتند كه نمایندگان سوالات خود را مطرح كردند.
وی ادامه داد: نمایندگان از توضیحات وزیر صنعت، معدن و تجارت تقریبا قانع شده اند و در دو مورد قرار شد گروهی برای رسیدگی به مشكلات منطقه ای نمایندگان تعیین شود.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یكی از پرسش های نمایندگان بحث واگذاری واحدهای صنعتی بود كه به وزیر صنایع مربوط نمی شود و به وزارت امور اقتصادی و دارایی برمی گردد؛ پرسش دیگر درباره مشكل تحویل خودرو بود.
وی ادامه داد: نمایندگان اینگونه سوال خود را مطرح كرده اند چرا خودرو به ثبت نام كنندگان در موعد مقرر تحویل داده نمی شود؛ وزیر هم پاسخ داد پیشتر پیش فروش بسیار انجام می شد اما تعداد خودرو به اندازه تعداد پیش فروش شده نبود، به همین منظور تلاش كردیم تولید خودرو را در 6 ماهه گذشته به سه برابر افزایش دهیم تا بتوانیم در موعد مقرر به ثبت نام كنندگان تحویل دهیم.
علیزاده در پاسخ به این پرسش كه آیا در نشست امروز بررسی ضرورت انجام تحقیق و تفحص از شركت ملی صنایع و پتروشیمی انجام شده است یا نه، گفت: بررسی این طرح با توجه به طولانی شدن پاسخ به پرسش های آقایان حاجی دلیگانی، ساداتی نژاد و پژمانفر به نشست بعدی موكول شد.
سیام**7329**1535