۲۶ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۱
کد خبر: 83279616
۰ نفر
مدیرعامل بنیاد بركت: 15هزار طرح اشتغالزا را اجرایی می كنیم

شیراز-ایرنا- مدیرعامل بنیاد بركت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این بنیاد برای سال 98 اجرای 15هزار طرح اشتغالزا را در قالب طرح های اجتماع محور، تسهیلات محور و بنگاه محور، هدف گذاری كرده است.

روابط عمومی بنیاد بركت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گزارش روز دوشنبه خود به نقل از سعید جعفری كه در نشست بررسی و پیگیری چگونگی اجرای مفاد تفاهم نامه منعقده میان این ستاد و استانداری فارس سخن می گفت، افزود: این بنیاد در سال 97 در قالب طرح اجتماع‌ محور سرمایه گذاری حمایتی اشتغالزایی بركت موسوم به 'سحاب' بیش از 10هزار طرح اشتغالزا را در 18 استان كشور اجرایی كرده كه منجر به ایجاد افزون بر 40 هزار فرصت شغلی شده است.
وی بیان داشت: طرح‌ها و الگوهای اشتغالزایی بنیاد بركت، از جمله الگوی اجتماع‌ محور، حاصل مطالعه و تحقیق روی تجربه‌های موفق داخلی و خارجی است.
جعفری ادامه داد: این بنیاد افزون بر اینكه هم افزایی گسترده ای با همه دستگاه های اجرایی دارد هم اكنون در سه هزار روستای كشور نیز فعال است.

**پیش بینی اجرای 450 طرح اشتغالزایی در فارس
مدیرعامل بنیاد بركت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این بنیاد در بحث اشتغالزایی اجتماع‌ محور در شهرستان كازرون فارس، فراتر از برنامه های از پیش تعیین‌ شده خود فعالیت داشته و تمام 150 طرح پیش‌ بینی شده در 20 روستای این شهرستان تا پایان سال 98 به بهره‌ برداری كامل می‌رسد.
جعفری افزود: همچنین این بنیاد اجرای 450 طرح اشتغالزایی اجتماع‌ محور را برای سایر شهرستان‌های استان فارس از جمله نی‌ریز، استهبان، آباده، بوانات، خرم‌ بید و ممسنی برای سال 98 پیش‌بینی كرده‌ كه امیدواریم تا شهریورماه به بهره‌برداری برسند.
وی، بر شتاب بخشیدن به روند ساخت 500 واحد مسكونی برای محرومان استان فارس كه در قالب تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با استانداری فارس منعقد شده نیز تاكید كرد.
جعفری، با اظهار امیدواری برای تكمیل هر چه زودتر طرح های نیمه تمام این بنیاد در فارس، اظهار داشت: به زودی یك گروه از مدیران و معاونان بنیاد بركت برای بررسی و پالایش اولیه این طرح‌ها به استان فارس سفر خواهند كرد.

**اجرای طرح های بنیاد بركت به رونق اقتصادی فارس كمك می كند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ منابع استانداری فارس نیز در این نشست بیان كرد: تفاهم‌نامه 6 هزار و 500 میلیارد ریالی كه بین این استانداری و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه های مختلف از جمله محرومیت زدایی، اشتغالزایی، عمرانی، زیربنایی، اقتصادی و حمایتی، تدوین شده با پیشرفت مناسبی در حال انجام است.
یدالله رحمانی، فعالیت‌های اشتغالزایی بنیاد بركت را در قالب این تفاهم ‌نامه ارزشمند دانست و افزود: از چنین فرصت‌هایی باید به خوبی بهره گیریم به‌ ویژه اینكه اشتغال، دغدغه‌ رهبر معظم انقلاب و سایر مسئولان اجرایی كشور است.
او اظهار داشت: بدون تردید فعالیت‌های منجر به ایجاد كسب‌ و كار كه از سوی بنیاد بركت در استان فارس دنبال می شود به رونق اقتصادی و توانمندسازی این استان كمك شایانی می‌كند.
به گفته رحمانی، هم اینك طرح های اشتغالزایی، زیربنایی و عمرانی این تفاهم‌نامه در شهرستان كازرون با سرعت مناسبی در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود در زمان مقرر به بهره‌برداری برسند.
در این نشست، معاونان بنیاد بركت، روسای دستگاه های اجرایی و جمعی از فرمانداران استان فارس حضور داشتند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سفر مرداد ماه سال 97 به استان فارس، با استانداری این استان تفاهم نامه ای برای توانمند سازی اقتصادی، اجتماعی و محرومیت زدایی فارس منعقد كرد.
بر اساس این تفاهم‌نامه،‌ ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در طرح‌های اقتصادی و زیر بنایی فارس تا مبلغ 6 هزار و 500 میلیارد ریال مشاركت دارد.
این طرح ها شامل، توانمندسازی اقتصادی با رویكرد تولید و اشتغال، اجرا و تكمیل طرح‌های عمرانی، زیربنایی، فرهنگی، اجتماعی و حمایتی در بخش‌های مختلف استان فارس، از جمله در شهرستان كازرون است.
شهرستان كازرون در 120 كیلومتری غرب شیراز واقع است.
9873 /6118 /2027

سرخط اخبار اقتصاد