۲۶ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۳
کد خبر: 83279587
۰ نفر
باران در جلال آباد بردسكن به 103 میلیمتر رسید

مشهد - ایرنا - مدیر كل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: میزان باران در جلال آباد شهرستان بردسكن این استان از عصر یكشنبه تاكنون به 103 میلیمتر رسیده است.

حجتعلی شایانفر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان بارش باران طی این مدت در شهر بردسكن 90 میلیمتر و در مشهد نیز 30 میلیمتر گزارش شده است.
وی اظهار داشت: بارشهای شدید در تمام مناطق استان خراسان رضوی كه از عصر دیروز آغاز شده است تاكنون ادامه دارد.
وی از 233 مورد آبگرفتگی معابر و منازل از روز گذشته تاكنون در شهرستانهای كلات، بردسكن، خلیل آباد، بجستان، مشهد و سرخس خبر داد.
شایانفر گفت: بر اثر بارش های شدید، برق هشت روستا در شهرستانهای بردسكن، سرخس و كدكن تربت حیدریه قطع شده و در اثر جاری شدن سیل تاسیسات آب رسانی 20 روستا در شهرستانهای كلات، سرخس، نیشابور و قوچان آسیب دیده و آب این روستاها نیز قطع شده است.
وی افزود: هم اكنون سه جاده فرعی بردسكن - بجستان، بردسكن - درونه طبس و رباط سنگ - كدكن تربت حیدریه و 28 راه روستایی در این استان بر اثر سیلاب مسدود است كه 9 راه روستایی از این تعداد در كلات و بقیه در شهرستانهای بجستان، تربت جام، صالح آباد، خلیل آباد، جوین، درگز، باخرز، سرخس، تایباد، فریمان و بردسكن واقع است.
مدیر كل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی از امداد رسانی به یك هزار و 212 نفر در جریان سیل و بارشهای شدید در این استان خبر داد و گفت: با اقدامات پیشگیرانه تاكنون تلفات جانی ناشی از سیل در این استان گزارش نشده است.
براساس گزارش اداره كل هواشناسی خراسان رضوی بارشهای شدید باران كه از شنبه شب در این استان آغاز شده است تا ظهر سه شنبه هفته جاری ادامه دارد.
3027 / 6053