صالحی:گزارش تعاملات در عرصه علوم و فنون هسته ای به رییس جمهوری ارائه شد

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: گزارشی در حوزه تعاملات و همكاری‌های فنی و علمی میان جمهوری اسلامی ایران و كشورهای پیشرو در عرصه علوم و فنون هسته‌ای به رییس جمهوری ارائه شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، علی اكبر صالحی امروز - شنبه - در دیدار با رییس جمهوری گزارش مبسوطی از عملكرد و فعالیت های مجموعه سازمان انرژی اتمی ایران ارائه كرد و رییس جمهوری با توجه به برنامه های مصوب این دستگاه رهنمودهایی برای بهبود روند فعالیت ها ارائه كرد.
صالحی با اشاره به اینكه دیدار وزراء و روسای دستگاه ها با رییس جمهوری به صورت دوره ای و منظم انجام می شود، اظهار داشت: رییس جمهوری در این دیدار كه به مناسبت فرارسیدن سال جدید و ایام شعبانیه انجام شد، با تخصیص وقتی مبسوط به تفصیل مطالب و موضوعات مطروحه در جریان فعالیت ها و برنامه های مجموعه سازمان انرژی اتمی قرار گرفتند.
وی افزود: رییس جمهوری ضمن ابراز خرسندی از دستاوردهای ارائه شده در جریان برگزاری سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای پرسش‌هایی را پیرامون برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت سازمان و نیز در زمینه پروژه‌های در دست اقدام در سال 98 مطرح كردند.
رییس سازمان انرژی اتمی تاكید كرد: به دلیل اشراف رییس جمهوری بر موضوعات هسته ای، وی همواره موضوعات و مسائل سازمان انرژی اتمی در حوزه هسته ای را پیگیری می كنند.
صالحی اضافه كرد: در این جلسه توضیحات لازم در باب فعالیت ها و برنامه های كوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت سازمان ارائه شد و بنا بر صلاح دید رییس جمهوری مقرر شد تا مساعدت حداكثری در چارچوب امكانات میسور، جهت پیشبرد و اتمام طرح‌ها در زمان مقرر از سوی دولت اعمال شود.
رییس سازمان انرژی اتمی گفت: در پایان این دیدار، گزارشی نیز در حوزه تعاملات و همكاری‌های فنی و علمی میان جمهوری اسلامی ایران و كشورهای پیشرو در عرصه علوم و فنون هسته‌ای به رییس جمهوری ارائه شد.
سیام**9314**1535