وضعیت نامعلوم «مولایی» برای حضور در جودوی قهرمانی آسیا

تهران - ایرنا - رقابت های جودوی قهرمانی بزرگسالان آسیا در حالی اواخر فروردین در كشور امارات متحده عربی آغاز می شود كه وضعیت «سعید مولایی» دارنده مدال طلای جهان برای شركت در این رویداد به همراه تیم ملی ایران، مشخص نیست.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، این مسابقات از 31 فروردین به میزبانی امارات آغاز می شود و تا سه اردیبهشت ادامه دارد. تیم ایران در دو بخش مردان و زنان در این مسابقات روی تاتامی خواهد رفت.
تیم مردان كشورمان در دوره گذشته رقابت های قهرمانی آسیا كه سال 2017 در هنگ كنگ برگزار شد به 2 مدال نقره انفرادی توسط «محمد رشنونژاد» و «سعید مولایی» و برنز تیمی برای اولین بار دست یافت.
در پیكارهای 2019 قهرمانی آسیا، 293 جودوكار (185 مرد و 108 زن) از 39 كشور حضور دارند.
طبق ثبت نام انجام شده، قرار است تیم مردان ایران با 9 جودوكار در این رقابت ها به میدان برود، اما «سعید مولایی» دارنده 2 مدال برنز و طلای جهان و بهترین جودوكار وزن منهای 81 كیلوگرم جهان در سال 2018 میلادی هنوز در تمرینات تیم ملی حضور نیافته است.
وی ابتدا برای همراهی تیم باشگاهی خود در بوندسلیگا راهی آلمان شد و به 2 پیروزی نیز دست یافت، اما از زمان بازگشت به تهران در اردوی تیم ملی شركت نكرده است.
این درحالی است كه «محمود میران» سخنگوی شورای فنی فدراسیون جودو چندی پیش در گفت وگویی اعلام كرد كه پس از صحبت های صورت گرفته با مولایی وی اواخر هفته به اردو ملحق می شود. البته منظور میران اواخر هفته گذشته بود كه این روزها نیز سپری شد، اما مولایی در تمرین تیم ملی حضور نیافت.
امیدواریم «مولایی» كه می تواند به حسرت جودوی ایران پایان داده و مدال المپیك را به دست آورد، اسیر حواشی و اختلافات موجود در جودوی كشور نشود.
تركیب تیم مردان ایران در قهرمانی آسیا بدین شرح است:
منهای 60 كیلوگرم: ابوالفضل محمودی و مصطفی ریاحی فر
منهای 66 كیلوگرم: قاسم نوری زاده
منهای 73 كیلوگرم: محمد محمدی بریمانلو
منهای 81 كیلوگرم: سعید مولایی و مهدی فتحی پور
وزن منهای 90 كیلوگرم: ایمان نیك اقبال
وزن منهای 100 كیلوگرم: محمد جمالی
وزن به اضافه 100 كیلوگرم: حمیدرضا ملك زاده
ورزشی**3783**1067**