۲۶ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۵
کد خبر: 83279578
۰ نفر
2 هزار و 800 خانوار در بانه سوخت مایع مصرف می كنند

سنندج - ایرنا - رئیس شركت فراورده های نفتی بانه گفت: 2 هزار خانوار روستایی و 800 خانوار شهری در این شهرستان از نعمت گاز محروم هستند و همچنان از سوخت مایع برای مصارف خود استفاده می كنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالواحد بلالی روز دوشنبه در نخستین جلسه كمیته سوخت بانه اظهار داشت: سهمیه سوخت مایع هر خانوار در سال 2 هزار و 100 لیتر است.
وی اضافه كرد: 2 میلیون و 800 هزار لیتر سوخت مایع نیز برای ماشین آلات بخش كشاورزی اختصاص یافته كه در سه مرحله بهار، تابستان و پاییز در اختیار رانندگان بخش كشاورزی قرار می گیرد.
بلالی افزود: ماشین آلاتی كه در مقطع خاص زمانی فعالیت می كنند بنابر نیاز مصرف كننده، سوخت مورد نیاز به بهره بردار واگذار می شود.
وی یادآور شد: سهمیه سوخت مایع خانوارهای كه گاز رسانی به آنها انجام شده در سال جاری قطع می شود.
رئیس شركت گاز بانه نیز گفت: امسال گازرسانی به 29 روستای شهرستان در قالب پنج پروژه انجام می شود كه پیمانكار سه پروژه انتخاب شده و پیمانكار 2 طرح دیگر نیز به زودی انتخاب می شود.
شیركو خندانی افزود: پروژه های گاز رسانی شامل پروژه سارتكه با هشت روستا، طرح تاژان و تاژبان شامل تمام روستاهای این مسیر در بخش آرمرده، پروژه سارداو سوراو، طرح اشترآباد و پروژه بیاندره شامل هشت روستا است.
وی اظهار داشت: یكی دیگر از پروژه های شركت گاز حذف ایستگاه سبدلو و اتصال آن به ایستگاه بانه است كه با انجام این طرح روستاهای دروله و سرسونج نیز از نعمت گاز برخوردار می شوند.
خندانی تاكید كرد: قرارداد پیمانكاری شركت گاز یك ساله است كه امسال بیش از 50 درصد این روستاها از نعمت گاز برخوردار می شوند.
به گزارش ایرنا، بیش از 99 درصد شهرستان بانه و شهرهای اقماری كانی سور، بوئین و آرمرده و 86 درصد روستاهای شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و تنها به برخی روستاهای بخش آرمرده و ننور هنوز شبكه گاز نرسیده است.
از مجموع 180 روستای بانه 119 روستا از نعمت گاز برخوردارند و به 19 كوخ كه در مسیر پروژه های گاز رسانی واقع شده اند نیز گاز رسانی شده است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 كیلومتری غرب سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.
7469 / 3034