اتحادیه میهنی عراق:برغم اقدام آمریكاروابط باایران مستحكم می ماند

بغداد – ایرنا – اتحادیه میهنی كردستان عراق روز یكشنبه اعلام كرد كه برغم اقدامات آمریكا علیه ایران از جمله درج نام سپاه پاسداران در لیست تروریسم واشنگتن، روابط این حزب كرد عراقی با جمهوری اسلامی ایران همچنان مستحكم باقی خواهد ماند.

به گزارش ایرنا، 'رشاد كلالی' یكی از رهبران اتحادیه میهنی اقلیم كردستان عراق در گفت و گویی با خبرگزاری بغداد الیوم گفته است كه برغم اقدامات اخیر آمریكا روابط اتحادیه میهنی با ایران قوی باقی خواهد ماند.
وی افزود: روابط این حزب با آمریكا نیز به عنوان جزئی از منافع ملت كرد حفظ خواهد شد و ما بعنوان یك حزب همان موضع رسمی دولت فدرال در بغداد كه مسئول سیاست خارجی است را دنبال می كنیم.
وزارت خارجه عراق 21 فروردین اعلام كرد كه افزودن نام سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به لیست تروریسم توسط آمریكا به ثبات منطقه كمك نخواهد كرد.
از سوی دیگر یك روز پس از اعلام عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق از ورود این كشور به موضوع قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریسم برای توقف تصمیم آمریكا، وزارت خارجه عراق بر موضع ثابت خود درمورد عدم اجازه استفاده از خاك این كشور به عنوان پایگاه و یا راهی برای آسیب زدن به همسایگان تاكید كرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در 8 آوریل در 2019 (19 فروردین 1398) طی اقدامی خلاف قوانین بین الملل نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران كه سازمان نظامی كشور عضو سازمان ملل متحد می باشد را در لیست تروریسم قرار داد و همچنین شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران نیز در واكنش به این اقدام، نیروهای آمریكایی حاضر در غرب آسیا (سنتكام) را در لیست تروریسم قرار داد.
خاورم*4**380**