سال جهاني جدول دوره‌اي عنصرها در ايران از فردا آغاز مي‌شود

تهران- ايرنا- موزه ملي علوم و فناوري ايران به مناسبت نام‌گذاري سال 2019 ميلادي به نام «سال جهاني جدول دوره‌اي عنصرها»، مراسمي با عنوان «آغاز رسمي سال جهاني جدول دوره‌اي عنصرها در ايران» برگزار مي‌كند.

به گزارش روز دوشنبه گروه علمي ايرنا از موزه ملي علوم و فناوري جمهوري اسلامي ايران، اين موزه در راستاي گسترش سواد علمي-فناورانه و ترويج علم در ميان اقشار گوناگون جامعه و ايجاد شور و انگيزه براي يادگيري علم در نسل جوان كشور و تربيت دانشمندان آينده، اين مراسم را تدارك ديده است.
تبيين اهميت و كاربرد جدول دوره‌اي عنصرها در زندگي روزمره افراد از ديگر اهداف برگزاري اين مراسم خواهد بود كه در همين راستا، «سعدالله نصيري قيداري» در زمينه نقش مناسبت‌هاي جهاني در تحقق اهداف و برنامه‌هاي يونسكو، «محمد كوتي» در زمينه اهميت جدول تناوبي در علوم و فناوري و «منصور وصالي» درباره اينكه چرا دانستن جدول تناوبي براي مردم مهم است؟ سخنراني خواهند كرد.
اين همايش با همكاري موزه باستان روز سه‌شنبه 27 فروردين 98 از ساعت 15 تا 18 در سالن اجتماعات موزه دوران اسلامي برگزار مي‌شود كه مخاطبان آن جمعي از دانشمندان، فرهيختگان، دانشجويان، معلمان و علاقه‌مندان به ترويج علم هستند.
هدف از اين مراسم، تبيين اهميت گراميداشت سال جهاني جدول دوره‌اي و وظيفه موزه و ديگر نهادهاي علمي و آموزشي در جهت ترويج اين اهميت در مدارس، دانشگاه‌ها و عموم مردم است و راهبرد اين مراسم ارائه سخنراني‌هايي راهبردي است كه شركت‌كنندگان را تشويق به اجراي برنامه‌هايي در مراكز خودشان كند و همچنين تجربه‌ها، ايده‌ها و خطي مشي‌هايي براي اجراي برنامه‌ها نيز در اختيار آنان قرار دهد.
علمي*9294* 1055