تحليل گر آذري : آمريكا حامي مرتجع ترين حكومتها در جهان است

باكو – ايرنا – تحليل گر مسايل سياسي جمهوري آذربايجان گفت : آمريكا حامي مرتجع ترين حكومتها و گروههاي تروريستي در جهان است .

به گزارش روز دوشنبه ايرنا ،زرتشت علي زاده در مصاحبه با پايگاه خبري ' آذپوليتيكا ' جمهوري آذربايجان در پاسخ به سووالي درباره تروريستي خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از سوي كاخ سفيد افزود: آمريكا مبتكر زندانهاي محرمانه در جهان است ولي برخي از كشورها ، ملتها و نهادها كه نسبت به سياست اشغالگري و استثمارگري آمريكا و متفقان ان مقاومت نشان مي دهند ، تروريست ناميده مي شوند .
وي خاظر نشان كرد : براي همه واضح است كه رژيم پهلوي كه متفق راهبردي امريكا در خاور ميانه بود مرتكب فساد گسترده در ايران شد و مردم ايران با سرنگوني اين رژيم ، برقراري جمهوري اسلامي و برگزاري انتخابات عادلانه و آزاد توانستند اقتدار خود را به جهانيان نشان دهند كه خوشايند واشنگتن نبود و از سال 1979 ميلادي تحريم هايي عليه ايران اسلامي اعمال كرد.
علي زاده به حمايت غرب از گروه هاي تروريستي در سوريه اشاره كرد و گفت: جمهوري اسلامي از 'حماس ' و 'حزب الله ' كه به اشغال فلسطين از سوي رژيم صهيونيستي مقاومت نشان مي دهند ، حمايت مي كند ولي غرب اين دو گروه را تروريست ناميده است .
وي افزود: حماس خواستار آزاد وطن خود از اشغال رژيم غاصب صهيونيستي است و با اين منطق و برخورد ، غرب اين گروه را تروريست ناميده است ، اگر چه مردم جمهوري آذربايجان هم در راستاي آزادي سرزمينهاي خود در قره باغ اقدام كنيم ، تروريست ناميده مي شويم .
اين كارشناس سياسي جمهوري آذربايجان افزود: رژيم صهيونيستي سوريه را بمباران ، حريم هوايي لبنان را نقض و منطقه جولان را اشغال مي كند ولي غرب آن را اقدامي براي تامين امنيت اين رژيم مي داند.
وي با تاكيد بر اينكه آمريكا بدليل قدرتمند بودن ايران قادر به اعمال زور عليه اين كشور نيست گفت: واشنگتن با اين همه توطئه ها از جمله تروريست ناميدن سپاه در واقع از رژيم صهيونيستي حمايت مي كند .
خاورم ** 337**1211