طرح اقدام متقابل در برابر تروریستی اعلام كردن سپاه در كمیسیون امنیت ملی تصویب شد

تهران- ایرنا- سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طرح دو فوریتی اقدام متقابل در برابر تروریستی اعلام كردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متحده آمریكا در جلسه امروز این كمیسیون تصویب شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علی نجفی خوشرودی» امروز- دوشنبه- در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس یكی از مواد این طرح، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی در برابر اقدامات تروریستی نیروهای آمریكایی كه منافع جمهوری اسلامی ایران را به مخاطره می اندازند، اقدامات متقابل و قاطع انجام دهد.
وی افزود: در نشست امروز كمیسیون كه با حضور طراحان این طرح و همچنین نمایندگان ارگان های ذیربط برگزار شد، مواد باقی مانده از طرح دوفوریتی اقدام متقابل در برابر این سازمان تروریستی در اعلام كردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریكا، مطرح و به تصویب رسید.
سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان كرد:یكی از مواد این طرح دولت را موظف كرده است ضمن اعتراض و اقدام حقوقی به تصمیم غیرقانونی ایالات متحده آمریكا در تروریستی نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراجع بین المللی، از طریق مراودات دوجانبه و چند جانبه با كشورها و رایزنی با مجامع و سازمان های بین المللی از حداكثر توان خود برای بی اثر كردن اقدامات آمریكا از نقض مصونیت حاكمیتی اركان دفاعی جمهوری اسلامی ایران استفاده كند.
نجفی خوشرودی تصریح كرد: در ادامه این نشست، گزارش عملكرد حقوق بشری آمریكا در سال 1397، و موارد نقض حقوق بشر از سوی این كشورها مطرح و به تصویب كمیسیون رسید كه متعاقبا در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت می شود.
سیام*3061*2021*