نماینده رهبری در هلال احمر: كرامت سیل زدگان در كمك رسانی حفظ شود

اهواز - ایرنا - نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر گفت: باید توجه كرد تا در كمك به سیل زدگان كرامت و شخصیت انسانی آنان حفظ شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل پایگاه حوزه مقاومت نمایندگی ولی فقیه هلال احمر حجت الاسلام عبدالحسین معزی در دیدار با سیل زدگان مستقر در اردوگاه ثامن الائمه(ع) شهرستان حمیدیه در غرب اهواز با اشاره به اینكه مسئولان با تمام قوت، امكانات و نیازمندی های متاثران ناشی از وقوع سیل را فراهم كنند بیان كرد: این افراد تا پیش از وقوع سیل و ویران شدن زندگی، دارای اعتبار و یك زندگی آبرومند بوده‌اند.
وی با تاكید بر بسیج حداكثری امكانات همچون وسایل سرمایشی در 92 اقامتگاه اسكان اضطراری مستقر در خوزستان، به منظور مقابله با گرمای این استان و همچنین تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز سیل زدگان گفت: نمی‌توان كمك و حمایت همه جانبه مردم را در این زمینه نادیده گرفت.
نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر روز دوشنبه در سفری 2 روزه برای بررسی وضعیت مناطق سیل زده در خوزستان و نحوه امدادرسانی به اهواز وارد شد.
بازدید از اقامتگاه های مستقر در شهرهای حمیدیه و دشت آزادگان از دیگر برنامه های سفر نماینده رهبر معظم انقلاب به خوزستان است.
در این سفر، ذاكری معاونت نظارت و امور شرعی، احمدوند معاون فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی و عبدالمجید معزی مشاور نماینده ولی فقیه در هلال احمر و مدیركل حوزه نمایندگی، حجت الاسلام معزی را همراهی می كنند.
از اوایل فروردین امسال تاكنون با طغیان رودخانه های دز، كرخه و كارون بسیاری از مناطق حاشیه این رودخانه ها در خوزستان دچار سیلاب شده و دستور تخلیه 270 روستا صادر شده است.
جمعیت هلال احمر خوزستان 67 اردوگاه اسكان در استان راه اندازی كرده است كه تاكنون بیش از 117 هزار نفر در این اردوگاه ها اسكان داده شدند و به بیش از 160 هزار نفر امدادرسانی شده است.
7158/ 6037