ورزشكاران و هنرمندان براي كمك به سيل زدگان گردهم مي آيند

تهران- ايرنا- رئيس سازمان جوانان جمعيت هلال احمر از برگزاري گردهمايي ورزشكاران و هنرمندان براي كمك به هموطنان سيل‌ زده استان هاي گلستان، لرستان و خوزستان در روز چهارشنبه 28 فروردين همزمان با ولادت حضرت علي اكبر(ع) و روز جوان در پرديس سينمايي بازار بزرگ ايران (ايران مال) خبر داد.

شهاب الدين صابونچي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا با اعلام اين مطلب اظهار داشت: اين گردهمايي با همكاري و مشاركت جمعيت هلال احمر، وزارت ورزش و جوانان، ﺻﻨﺪوق ﮐﻮدﮐﺎن ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﻠﻞ ﻣﺘﺤﺪ (يونيسف)، كميته ملي ورزش و تربيت بدني كميسيون ملي يونسكو، كميته ملي المپيك و كميته ملي پارالمپيك، معاونت صدا و بنياد سينمايي فارابي و شمار ديگري از سازمان هاي مردم نهاد و سمن ها و بخش خصوصي برگزار مي شود.
وي ادامه داد: هدف از برگزاري اين مراسم مشاركت ورزشكاران و هنرمندان در مسئوليت و همراهي اجتماعي با آسيب ديدگان و متاثرين از سيل اخير در كشور است كه در آن چهره هاي معروف عرصه هاي مختلف ورزش و هنر براي گلريزان به نفع سيل زدگان حضور خواهند داشت.
رئيس سازمان جوانان جمعيت هلال احمر اضافه كرد: در اين مراسم ياد و نام جهان پهلوان تختي كه در حركت جوانمردانه كمك به زلزله‌ زدگان بوئين زهرا، «پهلواني» را براي هميشه در ذهن ملت ايران ماندگار كرد، گرامي داشته مي شود.
صابونچي توضيح داد: در اين مراسم ورزشكاران و هنرمندان گردهم جمع مي ‌شوند تا نشان دهند مَنش جهان پهلوانِ ورزش ايران هنوز زنده است، مَنشي كه اين بار براي كمك به سيل‌ زدگان به نمايش در مي‌ آيد تا بدانيم تختي و مرامش هنوز زنده هستند.
وي يادآور شد: در اين مراسم مردم، وزرشكاران و هنرمندان در پرديس سينمايي بازار بزرگ ايران واقع در بزرگراه همت گردهم مي ‌آيند تا با حضور و حمايتشان و اكران فيلم سينمايي غلامرضا تختي با گلريزان دست هاي مهرورز خود سيل مهرباني را به راه بياندازند تا قدري از رنج‌ هاي هموطنان سيل زده را بكاهند.
اين مقام مسئول از تمامي آحاد مختلف جامعه به ويژه جوانان و نوجوانان خواست كه به منظور مشاركت در تامين نيازهاي آسيب ديدگان و متاثرين از سيل و آبگرفتگي در استان هاي خوزستان، لرستان و گلستان در اين گردهمايي با شكوه و صميمي شركت كنند.
سازمان جوانان هلال احمر يك نهاد مردمي و داوطلبانه است كه افراد از سن كودكي، نوجواني و جواني جذب اين سازمان شده و مفاهيم اوليه بشردوستي و اصول اوليه هلال احمر را فرا مي‌گيرند كه هم اكنون اين سازمان بيش از هزار و 100 كانون دانشجويي در دانشگاه ها، 800 كانون جوانان در شهرها، 254 كانون طلاب در حوزه هاي علميه و 700 كانون روستاي فعال دارد كه اين كانون ها به عنوان تشكلي غير سياسي و غير دولتي به منظور تسكين آلام بشري، تامين احترام انسان ها، كوشش در برقراري دوستي و صلح پايدار ميان ملت ها و حمايت از زندگي و سلامت انسان ها فعاليت مي كنند.
اجتمام*7029*1193