۲۶ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۸
کد خبر: 83279236
۰ نفر
سه تن مرغ زنده قاچاق در آستارا توقيف شد

آستارا - ايرنا - فرمانده انتظامي بندر آستارا گفت: يكهزار و 510 مرغ زنده به وزن سه تن و فاقد مجوز حمل، توسط ماموران انتظامي اين شهرستان كشف شد و دو نفر در اين رابطه دستگير و به دادگاه معرفي شدند.

سرهنگ محمد نمازي روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: محموله مرغ به ارزش 300 ميليون ريال، امروز از دو دستگاه كاميون و نيسان در ايستگاه بازرسي قلعه محور اردبيل-آستارا كشف و به شبكه دامپزشكي تحويل و خودروها نيز توقيف شد.
رئيس شبكه دامپزشكي آستارا نيز گفت: براي پيشگيري از شيوع احتمالي بيماري هاي تب برفكي، آنفلوانزا و كريمه كنگو، ورود دام و طيور از استان هاي همجوار به گيلان ممنوع است.
حبيب بني رستم افزود: با توجه به شيوع بيماري هاي ياد شده در برخي استان ها، جايگاه هاي دام در آستارا سم پاشي مي شود و مردم در خريد گوشت قرمز و مرغ به تاريخ توليد، انقضاء و مهر سلامت دامپزشكي دقت و دامداران و مرغداران، علائم بيماري دام و طيور را به شبكه دامپزشكي گزارش كنند.
هفت واحد مرغداري با ظرفيت توليد يك ميليون و 176 هزار قطعه مرغ در هر 45 روز، در آستارا فعال و اين شهرستان گردشگرپذير با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و مرز جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124 /6030