۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
کد خبر 83279233
۰ نفر
18 هزار نفر بر اثر سیل در لرستان شغل خود را از دست دادند

خرم آباد - ایرنا - مدیركل تعاون ، كار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: حدود 18 هزارنفر بر اثر آسیب های ناشی از سیل در مناطق سیل زده استان شغل خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا، علی آشتاب روز دوشنبه در جلسه شورای رفاه مشترك بین استان همدان و لرستان كه در محل اداره كل تعاون، كار و رفاه لرستان برگزار شد اظهار داشت: بخش عمده ای از اشتغال استان بر اثر آسیب های ناشی از سیل از بین رفته بطوریكه تنها در بخش مشاغل خانگی و صنایع دستی بیش از 6 هزار نفر شغل خود را از دست دادند.
به گفته وی در بخش كشاورزی تعداد هفت هزار و 500 واحد كشاورزی و در بخش صنوف چهار هزار و 335 واحد و در بخش صنعتی نیز تعداد 85 واحد صنعتی آسیب دیدند.
آشتاب همچنین گفت:تاكنون 76 هزار قلم كمك از سراسر كشور و بخصوص استان همدان برای كمك به زلزله زده های استان رسیده كه بخشی از این كمك ها تحویل داده شده و بخشی نیز در حال بسته بندی و ارسال است.
وی تصریح كرد: اكنون نیازهای اولیه مردم مناطق سیل زده تامین شده و مردم نیازهای جدیدی دارند كه از جمله این وسایل شامل وسایل منزل، وسایل آشپزخانه و پخت و پز، سیستم های خنك كننده شامل پنكه و كولر، البسه، فرش، موكت، زیرانداز، گلیم است.
آشتاب گفت: بیش از یكهزارو200 روستا در مناطق سیل زده دچار آسیب های جدی شده اند.

**اداره كل كار همدان آمادگی كامل در كمك به مناطق سیل زده را دارد
احمد توصیفیان مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان همدان نیز گفت: این استان از آمادگی كامل برخوردار است و با همكاری لرستان، بیشترین كمك و مشاركت در تامین نیازهای مردم مناطق سیل زده را دارد.
وی در جلسه شورای رفاه مشترك بین لرستان و همدان اظهار داشت: دستگاه ها و بخش های مختلف زیر مجموعه اداره كل تعاون، كار ور فاه اجتماعی می توانند بطور شفاف نیازمندی های خود را در كمك به مناطق سیل زده عنوان كنند تا با همكاری دستگاه متناظر با آن در همدان نسبت به تامین آنها اقدام شود.
توصیفیان با تاكید بر تداوم كمك ها در مناطق سیل زده لرستان گفت: بعد از هر حادثه ای در زمان طلایی ایتدای وقوع آن حادثه كه مردم بیشترین احساسات و تمایل به مشاركت و رفع مشكلات مردم آسیب دیده را دارند باید نهایت استفاده را داشت.
وی افزود: در این شرایط باید ارزیابی از نیازهای مردم در بخش های مختلف داشت و آن نیازهای اساسی كه مورد مطالبه مردم است را جمع بندی و بطور شفاف عنوان كرد.
برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان بیش از 37 هزار میلیارد ریال است و تاكنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.
1920/6060