۲۶ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۴
کد خبر: 83279194
۰ نفر
هنرمند عرصه تئاتر استهبان، كارآفرين هم هست

شيراز- ايرنا - محمد حسين سروش هنرمند پيشكسوت عرصه تئاتر استهبان است كه اينك به كارآفرين تبديل شده، معتقد است: رمز موفقيت هر فرد در اين جمله معروف خلاصه مي شود كه اگر خواهان موفقيت هستيد منتظر ديگران نمانيد.

سروش كه علاوه بر بازي و كارگرداني در تئاتر، كارآفريني نيز كرده است دوشنبه در مصاحبه با ايرنا گفت: چندين نفر را در حوزه پرورش قارچ به كار گمارده ام.
اين هنرمند، تئاترهاي همراه، زنگ ها را به صدا درآوريد، دست من فكر تو، رازي است در زنجير را كارگرداني كرده و در آن ها به ايفاي نقش پرداخته همچنين در نمايش هاي پير چنگي و نسل سوخته به كارگرداني سيروس خورشيد نقش آفريني كرده است.
سروش كه كارمند تبليغات اسلامي استهبان بود پس از اينكه از بازنشسته شد، وارد حرفه پرورش قارچ شد و به گفته خودش تا به امروز توانسته به اين خواسته در حد زيادي جامه عمل بپوشاند.
اين كارآفرين گفت: من و همسرم تصميم گرفتيم با فراگيري آموزش هاي فني و حرفه اي و اخذ تسهيلات بانكي، پرورش قارچ را از منزل مسكوني مان آغاز كنيم و كم كم آن را گسترش داديم كه امروز در حدود 250 متر مربع را به پرورش قارچ اختصاص داده ام.
سروش افزود: اگر حمايت بيشتري از ما شود دوست دارم پرورش قارچ را به صورت صنعتي دنبال كنم چرا كه با اين كار مي توان افراد بيشتري را بكار گمارد امروز نيز خوشحاليم كه حرفه اي را برگزيده ايم كه با روحيات مان نيز سازگار است.
وي نداشتن يك صنف مشخص را مهم ترين معضل حرفه پرورش قارچ و كارآفرينان عنوان كرد و گفت: با مسئولان جهاد كشاورزي بارها در اين زمينه صحبت كرده ام و اميدوارم اين معضل هر چه زودتر برطرف شود چرا كه با تشكيل صنف و اتحاديه بسياري از مشكلات كارآفرينان محترم، دست كم در حوزه پرورش قارچ برطرف مي شود.
او اكنون توتنسته براي 10 نفر به صورت مستقيم در زمينه پرورش قارچ كارآفريني كند.
محمد حسين سروش هنرمند 52 ساله عرصه نمايش از اصالتي فسايي برخوردار است و به گفته خودش به دليل اينكه همسرش استهباني است، سالهاست كه اين شهر را براي زندگي انتخاب كرده است.
او به گفته خودش فعاليت در تئاتر را از سال 1355 آغاز كرده است و تا به امروز بيش از 40 نمايشنامه را بروي صحنه برده است.و در چند سريال نيز ايفاي نقش كرده است.
وي همچنين صاحب چندين عنوان برتر كشوري و استاني در حوزه تئاتر است و از دست دو رئيس جمهوري لوح تقدير تئاتر دريافت كرده است.
سروش از زنده ياد مجيد افشاريان و سيروس خورشيد به عنوان تاثيرگذارترين استادان خود ياد مي كند.
اين هنرمند كارآفرين آموزش صحيح و اصولي را در هر حرفه اي ضروري مي داند و مي گويد: هر فرد بسته به نوع استعدادش نياز به آموزش دارد چرا كه در سايه آموزش،كاميابي حاصل مي شود.
اين هنرمند وجود برخي رقابت هاي ناسالم را مهم ترين معضل تئاتر در شهرستان ها مي داند و مي گويد: تئاتر استهبان در اين سالها نشان داده است كه از پتانسيل بالايي برخوردار است و مي تواند حرف هاي زيادي براي گفتن داشته باشد اما متاسفانه با اين وجود هم در اين حيطه نيز تنگ نظري ها ديده مي شود كه به هيچ عنوان پذيرفتني نيست و مي تواند پيشرفت تئاتر را با چالش مواجه كند.
سروش گفت: اگر مي خواهيم در تئاتر پيشرفت كنيم مي بايست از تنگ نظري ها و حسادت به دور باشيم.
استهبان در 140 كيلومتري شرق شيراز است.
7375