سپاه، حزب الله و الحشد الشعبی امید ملت های منطقه هستند

بغداد – ایرنا – یك سیاستمدار عراقی در واكنش به اقدام اخیر آمریكا علیه سپاه پاسداران در صفحه رسمی فیسبوك خود نوشت: سپاه پاسداران، حزب الله لبنان و الحشد الشعبی عراق مایه امید ملت ها و پایه ثبات برای منطقه هستند.

به گزارش ایرنا، 'محمد سعدون الصیهود' در یادداشتی در صفحه فیسبوك خود در واكنش به اقدام اخیر آمریكا علیه سپاه پاسداران نوشت: علت دشمنی آمریكا و صهیونیست ها با الحشدالشعبی، حزب الله لبنان و سپاه پاسداران آن است كه این نیروها مانع تحقق اهداف طرح های آمریكایی صهیونیستی در منطقه شده اند.
وی افزود: سپاه، حزب الله و الحشد امید ملت ها و پایه ثبات برای منطقه هستند و به همین دلیل خاری در چشم پروژه صهیونیستی آمریكایی در منطقه می باشند.
نماینده پیشین پارلمان عراق همچنین مسائلی چون درخواست انحلال الحشد الشعبی، قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریسم و اعمال تحریم علیه حزب الله لبنان را تنها خدمت به رژیم صهیونیستی دانست.
'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریكا به رغم اعترافش به اشتباه تاریخی و هزینه های هنگفتی كه واشنگتن در خاورمیانه كرده، هفته گذشته با انتشار بیانیه ای اعلام كرد كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.
جمهوری اسلامی ایران نیز در اقدامی متقابل، دولت آمریكا را حامی تروریسم و فرماندهی مركزی آمریكا موسوم به سنتكام را به عنوان گروه های تروریستی شناسایی كرد.
شورای عالی امنیت ملی ایران با صدور بیانیه ای اعلام كرد: جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه آمریكا اعلام می‌نماید، رژیم ایالات متحده آمریكا را «دولت حامی تروریسم» و «فرماندهی مركزی آمریكا موسوم به سنتكام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می‌داند.
خاورم*4**380**