لاریجانی:شیطنت آمریكایی‌ها باعث ایجاد وفاق در كشور شد

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت:شیطنت آمریكایی ها باعث ایجاد فضای وفاق و همدلی در كشور شد. آنها نیت دیگری داشتند، ولی موفق به تحقق آن نشدند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خانه ملت، «علی لاریجانی» در دیدار با معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی كشور حفظ و نگه داشتن وفاق و همدلی را سرمایه ای برای تحقق آرمان‌های انقلاب عنوان كرد و افزود: معاونت پارلمانی دستگاه ها از قسمت هایی است كه این مهم را بر دوش دارد. لذا موارد مد نظر نمایندگان را پیگیری كنید چرا كه فشار روی آنها زیاد بوده و مشكلات مردم را منعكس می كنند.
رییس مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم حفظ ارتباط نمایندگان با وزرا تصریح كرد این امر به حفظ فضای وفاق در كشور كمك می كند.
لاریجانی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «رونق تولید» بیان داشت: برخی قوانین و مقررات سرمایه گذاری را سخت كرده لذا لازم است در دستگاه ها ستادی تشكیل شود تا ایرادات قانونی مشخص شود كه البته به معاونت قوانین مجلس نیز گفته ایم تا تنقیح قوانین را در اولویت قرار دهند.
وی بخش زیادی از ایرادات قانونی را مربوط به آیین‌نامه ها و بخشنامه ها دانست و تصریح كرد: متأسفانه در حال حاضر روند سرمایه گذاری در كشور 2 سال طول می كشد كه اشكال دیوانی ما را نشان می دهد همچنین در قانون برنامه توسعه، طرح پنجره واحد مطرح شد كه به خوبی اجرا نشد.
رییس مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: در حوزه های صنعت، كشاورزی و خدمات باید روند سرمایه گذاری روان سازی شود و اگر قانونی مخل بوده یا ضرورت ندارد به مجلس اطلاع داده شود تا اصلاح شده یا در صورت لزوم همان آیین نامه ها و بخشنامه ها تغییر كند.

**شبكه ملی اطلاعات باعث روان‌سازی فعالیت‌های اقتصادی و جلوگیری از بروز فساد می‌شود
لاریجانی با بیان اینكه درباره برخی قوانین بخصوص قانون برنامه توسعه بخشنامه ها و آیین نامه های لازم از سوی دولت نگارش نشده است، اظهار داشت: دولت در حوزه قوانین به خوبی عمل كرده اما باید این اشكالات را نیز برطرف كند.
وی یادآور شد: مجلس تنها یك سال و چند ماه دیگر فرصت دارد و هنوز لوایح زیادی برای بررسی مانده است لذا لازم است دولت لوایح اولویت دار را به مجلس اطلاع دهد.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه روان سازی فعالیت های اقتصادی و جلوگیری از فساد نیازمند راه اندازی شبكه ملی اطلاعات است، خاطرنشان كرد: در جلسه سران قوا نیز این بحث ضروری عنوان شد و در حال حاضر این پروژه تا حدی در برخی دستگاه ها و استان ها جلو رفته اما به یكدیگر متصل نیست از این رو لازم است وزارت ارتباطات به عنوان دستگاه اصلی باشد و سایر دستگاه ها با این وازرتخانه همكاری كنند.
معاون پارلمانی ریاست جمهوری هم در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملكرد معاونت های پارلمانی گفت: امور پارلمانی در دولت با خرد جمعی و هم اندیشی اداره می شود.
«حسینعلی امیری»اظهار داشت: تذكرات، سوالات و موارد مد نظر نمایندگان از سوی دولت ثبت و ضبط شده و برای پیگیری این موارد برنامه ریزی می شود.
سیام*3061*2021**