۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
کد خبر 83278801
۰ نفر
سپاه سردمدار مبارزه با گروه هاي تروريستي

روزنامه سوال جواب چاپ استان گيلان در شماره دوشنبه 26 فروردين ماه، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان سپاه سردمدار مبارزه با گروه هاي تروريستي به قلم كريم خورسندي منتشر كرده است.

دولت آمريكا و در راس آن دونالد ترامپ در حالي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را در آستانه روز پاسدار در ليست گروه ها و سازمان هاي تروريستي دنيا قرار داده كه سپاه را بايد دژ مستحكمي در برابر تمام گروه هاي تروريستي منطقه و حتي دنيا قلمداد كرد؛ نهاد مردمي كه در سال 1357 به دستور امام خميني (ره) بنا نهاده شد و هم اكنون با گذشت بيش از 40 سال از پيروزي انقلاب نقش مهمي در حفظ و بقاي دستاوردهاي انقلاب داشته است. متاسفانه دولت آمريكا مغرضانه و خصمانه نهاد سپاه پاسداران را تروريست ناميده و هيچ اطلاعي از آسيب هايي كه خود نهاد سپاه از تروريسم متحمل شده ندارد.
سپاه پاسداران در اوايل انقلاب سردمدار مقابله با گروه هاي تروريستي مثل منافقين بوده، گروه هايي كه با حمايت كشورهاي آمريكا، اسراييل و... مردم بي دفاع و جوانان انقلابي اين مرز و بوم را به خاك و خون مي كشيدند تا باعث رعب و وحشت مردم شوند و آنها را از اهداف شان دور كنند. در همين ارتباط با نگاهي به شهداي ترور كه توسط همين گروه هاي تروريستي در جاي جاي كشورمان به شهادت رسيده اند خود گوياي مظلوميت سپاه است؛ اكثر شهدا كه در صف اول مبارزه با تروريسم و ترور بودند جوانان و پاسداران سپاه بودند.
از اينها گذشته در طول 8 سال جنگ تحميلي كه كشور متجاوز عراق با حمايت مطلق كشورهاي سلطه گري مثل آمريكا ، انگليس و... به آب و خاك ما تجاوز كرد و به شيوه هاي ضدانساني جوانان بسياري را به شهادت رساند، اين نهاد سپاه پاسداران بود كه در كنار ارتش، بسيج و ديگر قواي داخلي به مبارزه با متجاوزان خارجي پرداخت و در ادامه نيز ضمن همكاري با نيروي انتظامي به خوبي از مرزهاي كشورمان حفاظت كرده و همه نقشه هاي گروه هاي منافق و تروريستي را در همان نطفه نيست و نابود كرده و هرگز به آنان اجازه ورود و تجاوز به اين آب و خاك را نداده و اين ميسر نمي شد مگر با ايثارگري، فداكاري، رشادت و شهادت طلبي بسياري از پاسداران بي ادعايي كه از فرزندان همين مردم ستم كشيده و انقلابي بودند.
آيا آقاي ترامپ نمي داند كه طالبان، القاعده و گروه هاي تكفيري، داعشي و ... در خاورميانه و كشورهاي عربي چه اقدامات تروريستي را با مردم بي گناه و كشورهاي اين حوزه نمودند و چه خيانت هايي را در حق مواهب الهي و آثار تاريخي و تمدني كشورهاي عراق، سوريه، يمن، تركيه، افغانستان و... انجام دادند كه فقط و فقط سپاه پاسداران ايران به مقابله با آنها برخواسته و آنها را سرجايشان نشانده است؟!
آيا چنين جرياني كه خود با تروريسم مقابله مي كند، مي تواند يك سازمان تروريستي باشد؟! آيا اين همه فجايعي كه در سوريه و عراق بوسيله گروه آمريكايي و اسراييلي داعش انجام شد و سپاه پاسداران ايران كه تنها منجي و پناهگاه مردم اين كشورها بود مي تواند جزو گروه هاي تروريستي باشد؟
خير؛ هرگز! اما آقاي ترامپ مسئله اين است كه شما نمي خواهيد اين موضوع را هرگز باور كنيد و اين ماجرا در طول تاريخ به خوبي بر ما اثبات شده است و اصولا از آنجايي كه شما از بالا به پايين با كشورها صحبت مي كنيد و فجايع رقت بار عوامل خود را نمي بينيد بايد هم ما را تروريست بدانيد! اما يك چيزي هست و آن هم اينكه وقتي در خليج فارس ناو جنگي و هواپيمابر شما هواپيماي مسافربري ايراني را با بيش از 250 مسافر اعم از زن و مرد و كودك بي گناه هدف موشك قرار مي دهد واژه تروريسم را بهتر درك مي كنيم!
7296/2007/