اقدام آمریكا علیه سپاه، هدیه انتخاباتی به نتانیاهو بود

پكن - ایرنا - مدیر مركز تحقیقات خاورمیانه دانشگاه شیامن چین گفت: از آنجا كه آمریكا همیشه ایران را بزرگترین دشمن اسراییل می داند اقدام واشنگتن علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را باید هدیه انتخاباتی ترامپ برای تل آویو دانست.

پروفسور 'فان هونگدا' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا خاطر نشان كرد: این اقدام درست همزمان با برگزاری انتخابات در اسراییل انجام شد و ارتباط آن را با این موضوع نمی توان نادیده گرفت و در واقع اقدامی از طرف آمریكا برای حمایت نتانیاهو در انتخابات بود.
وی با اشاره به اینكه همه اقدامات آمریكا علیه ایران در راستای حمایت از اسراییل است، گفت: در واقع آمریكا می خواهد تحریم ها علیه ایران را شدت بخشد تا قدرت ایران را ضعیف كند و مشكلات این كشور را افزایش دهد و این همان چیزی است كه اسراییل می خواهد.
این استاد دانشگاه چین تصریح كرد سلسله تصمیمات دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا مبنی بر پایتختی بین المقدس برای اسراییل، تملك اسراییل بر بلندی های اشغالی جولان و تروریسم نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تحركاتی از سوی وی برای جلب حمایت كنسرسیوم یهودیان و جذب آرای آنها برای دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری است.
وی تاكید كرد: اقدام آمریكا علیه سپاه پاسداران ایران برای تهران مشكلاتی ایجاد می كند اما نهایتا این تصمیم باعث افزایش تنش ها در خاورمیانه می شود و صلح و ثبات منطقه را به نابودی می كشاند.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا روز دوشنبه اعلام كرد كه واشنگتن، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به‌ عنوان 'سازمان تروریستی خارجی' تعیین كرده است.
به دنبال این اقدام خصمانه آمریكا، شورای عالی امنیت ملی در اقدامی متقابل دولت آمریكا را حامی تروریسم و فرماندهی مركزی آمریكا موسوم به سنتكام را گروه تروریستی معرفی كرد.
آساق**231**1904**