نماينده مسلمان كنگره آمريكا : بارها به مرگ تهديد شده ام

تهران - ايرنا - تارنماي هيل گزارش داد: «ايلهان عمر» نماينده دمكرات مسلمان از ايالت مينه سوتا در كنگره آمريكا مي گويد از زمان انتشار ويدئويي ويرايش شده از حملات 11 سپتامبر در توئيتر «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريكا، با تهديدهاي فزاينده مرگ مواجه شده است.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از تارنماي هيل ارگان كنگره آمريكا، ترامپ به تازگي فيلمي را از تصاوير حملات 11 سپتامبر منتشر كرد كه با بخش هايي از سخنان ايلهان عمر در لا به لاي آن تلفيق شده بود.
عمر، يكشنبه شب در بيانيه اي به واكنش ها عليه او از زمان انتشار اين ويدئو پرداخت و نوشت: از زمان توئيت عصر جمعه رئيس جمهور، با افزايش تهديدهاي جاني مستقيم مواجه شده ام كه بسياري از آنها به ويدئوي رئيس جمهور اشاره داشت يا به آن پاسخ مي داد.
اين نماينده كنگره افزود: لفاظي هاي خشونت آميز و همه انواع سخنان نفرت انگيز در جامعه ما جايي ندارد، چه برسد به اين كه از سوي فرمانده كل قوا مطرح شود. ما همه آمريكايي هستيم و اين مساله زندگي همه ما را به خطر مي اندازد.
«نانسي پلوسي» رئيس دمكرات مجلس نمايندگان آمريكا گفته كه با مسئولان امنيتي در مجلس نمايندگان آمريكا درباره ارزيابي امنيتي وضعيت عمر و خانواده اش گفت وگو كرده است.
همكاران عمر از جمله «رشيده طليب» ديگر نماينده زن دمكرات درباره حملات جمهوري خواهان به ايلهان عمر هشدار داده وگفته اين حملات مي تواند منجر به تحريك خشونت عليه اين نماينده زن شود. منتقدان محافظه كار رشيده طليب چنين اتهامي را رد كرده اند.
هفته گذشته يك سخنراني از عمر در شوراي روابط اسلامي آمريكا منتشر شد. وي در اين سخنراني گفته بود كه برخي، همه مسلمانان را با هواپيماربايان حملات 11 سپتامبر يكسان مي دانند.
ترامپ و برخي ديگر، از اين سخنان عمر براي متهم كردن او به كم اهميت نشان دادن حملات 11 سپتامبر استفاده كردند.
يك هفته پيش، يك مرد نيويوركي به اتهام تهديد به قتل ايلهان عمر بازداشت شد.
به گزارش ايرنا، ترامپ در اين فيلم جنجال برانگيز بخشي از سخنان عمر را منتشر كرد كه گفته بود «عده اي» كاري كرده اند.
در حقيقت عمر بعد از انتقاد از وضعيت دشوار مسلمانان بعد از حملات 11 سپتامبر و ترس و تبعيضي كه با آن مواجه شده اند گفته بودچون برخي دست به كاري زنده اند مسلمانان در آمريكا متحمل دشواري هايي شده اند.
فيلم ترامپ انتقادهايي را به ويژه از سوي دموكرات ها برانگيخت و نانسي پلوسي ضمن نكوهش آن گفت خاطره 11سپتامبر موضوعي مقدس است و هر بحثي پيرامون آن بايد با احترام همراه باشد.
وي همچنين از ترامپ به خاطر استفاده از تصاوير دردناك براي حمله سياسي به يك نماينده مسلمان انتقاد كرد.
اروپام**9158** 1546