۲۶ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۳
کد خبر: 83278664
۰ نفر
پارسال 14 همايش پياده روي در قزوين برگزار شد

قزوين – ايرنا – مدير كل ورزش و جوانان استان قزوين گفت: در سال 97، 14 همايش پياده روي در قزوين برگزار شد كه يكي از آنها در سطح ملي و براي ثبت در كتاب ركوردهاي گينس بود.

به گزارش ايرنا عباس علايي مقدم روز دوشنبه در جلسه هماهنگي برگزاري همايش بزرگ پياده روي خانواده كه در استانداري قزوين برگزار شد، افزود :قزوين در سال 97 تنها استاني بود كه سه همايش پياده روي در سطح ملي برگزار كرد.
وي با اشاره به برنامه ريزي براي برگزاري همايش بزرگ پياده روي خانواده در قزوين گفت:سال گذشته حدود 170 هزار نفر از مردم در اين همايش حضور يافتند اما بنا به برخي مشكلات و نقص دستگاه هاي شمارشگر از ثبت اين ركورد در كتاب گينس بازمانديم.
علايي مقدم اضافه كرد:اميدواريم امسال با همكاري و همراهي دستگاه هاي اجرايي استان شاهد ثبت اين رويداد بزرگ ورزشي به نام استان بوده و وحدت و شكوه استاني در اين پياده روي با تعامل دستگاهها به نمايش گذاشته شود.
مدير كل ورزش و جوانان استان قزوين گفت:از امتيازات برگزاري اين همايش ها معرفي قزوين با پخش زنده از شبكه هاي سراسري است كه بدون پرداخت هيچ هزينه اي صورت مي گيرد و بايد از اين ظرفيت بيشترين استفاده را كرد.
اين مسئول ورزشي ادامه داد:افزايش وحدت استاني، ايجاد انگيزه و رغبت به ورزش ميان مردم و ارتقاي تعامل ميان دستگاه ها از ويژگي هاي ديگر اين برنامه هاي ورزشي است.
وي اظهار داشت: اين همايش 13 ارديبهشت ماه به مناسبت روز معلم و روز جهاني كار و كارگر سه روز قبل از ماه مبارك رمضان از مقابل دانشگاه آزاد اسلامي تا سينما فدك بوستان باراجين برگزار خواهد شد.
رييس هيات ورزشهاي همگاني استان در ادامه اين جلسه گفت:از سه ماه قبل هماهنگي هاي لازم براي برگزاري اين همايش به مناسبت گراميداشت ياد و خاطره شهدا و جانبازان و عمليات فتح خرمشهر انجام شده است و اميدواريم شاهد برگزاري همايش پياده روي با حضور پرشور و نشاط مردم باشيم.
محمد رضايي با اشاره به استقبال پرشور مردم از همايش پياده روي سال گذشته، افزود:هماهنگي هاي لازم با دستگاه هاي متولي و مرتبط نظير صدا و سيما، بيمه، نيروي انتظامي،پليس راهور، نيروهاي امدادي، اتوبوسراني و ... انجام شده و از حاميان مالي نيز براي حمايت از برنامه دعوت شده است.
6104* 6101