نمایشگاه بین المللی فناوری با حضور ایران در شانگهای برگزار می شود

پكن- ایرنا- هفتمین نمایشگاه بین المللی فناوری (CSITF) با حضور یك هزار شركت از كشورهای مختلف جهان از هشت شركت ایرانی از 18 تا 20 آوریل (29 الی 31 فروردین 1398) در شانگهای برگزار خواهد شد.

نماینده سازمان مالكیت معنوی اختراعات جهان در ایران در این مورد به ایرنا گفت: هفتمین نمایشگاه بین المللی فناوری (CSITF) كه یك نمایشگاه برای تجارت های بین المللی در زمینه فناوری محسوب می شود حدود یك هزار شركت حضور دارند.
مهران خسروانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای فناوری و پژوهش های علمی سراسر جهان از جمله تولیدات هوشمند، زیست دارو و نسل جدید فناوری اطلاعات به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی افزود: این نمایشگاه توسط وزارت بازرگانی، وزارت امور خارجه و شهرداری شانگهای و با حمایت سازمان ملل متحد و سازمان مالكیت معنوی جهان و با حضور شركت های بزرگ دنیا همچون مایكروسافت، سامسونگ، اینتل، اچ پی و زیمنس در محل نمایشگاه های بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد.
وی گفت: در این رویداد مهم بین المللی از سوی جمهوری اسلامی ایران طرح آقایان پدرام یوسفی، نروان دیلیین به بو، احرار سروی پیرایواتلو، امیر رضا فتح راضی، سید امیر حسین میر مهدی، شایان سنگانه و سید امید سجادی و خانم ها سارا كابلو، باران اعتمادی، تارا تاجیك و مینا همتی كریم خانی موفق به كسب پذیرش و شركت شده اند.
خسروانی با اشاره به اینكه در این رویداد طرح های نوآورانه از سراسر دنیا شركت خواهند كرد گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ارائه طرح های پژوهشگران ایرانی و حضور در عرصه های مهم بین المللی جهت تبادل علمی و كسب اطلاع از دستاوردهای پژوهشی سایر كشورهای جهان است.
وی خاطر نشان كرد: در این رویداد بین المللی اختراعات شركت داده شده پژوهشگران در كلاس های علمی دسته بندی شده و بر اساس نظر هیات داوران به طرح های برتر مدال های طلا، نقره و برنز اهدا می شود.
این نخستین بار است كه غرفه داران آمریكایی و كانادایی در این نمایشگاه حضور خواهند یافت و فناوری های هوش مصنوعی، مراقبت های بهداشتی هوشمند، ابرداده ها و فناوری های مالی را به نمایش خواهند گذاشت.
**آساق**1904**