۲۶ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۱
کد خبر: 83278514
۰ نفر
هواشناسی اعلام كرد : سامانه بارشی جدید در راه است

تهران- ایرنا- كارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا (27 فروردین ماه) سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد كشور می‌شود.

«فریبا گودرزی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: این سامانه ابتدا مناطق شمال غرب و سپس روز چهارشنبه نیمه غربی را تحت تاثیر قرار می‌دهد كه در این مناطق شاهد وزش بادهای شدید خواهیم بود.
وی اظهار داشت: امروز در مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق، برخی مناطق كرمان و شرق هرمزگان بارش‌ها ادامه دارد كه گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.
كارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز بیشترین بارش‌ها در خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی رخ می‌دهد و از اوایل وقت فردا این سامانه از شمال شرق از كشور خارج می‌شود.
گودرزی بیان داشت: انتظار داریم فردا در برخی از ساعات مناطقی از شمال شرق كشور بارش‌های پراكنده رخ دهد اما سایر مناطق كشور آسمانی صاف خواهند داشت.
به گفته وی در سه روز آینده سواحل خزر روند افزایشی دمای 4 تا 6 درجه خواهد داشت و برای نیمه شرقی كشور از چهارشنبه بعدازظهر افزایش دمای 8 تا 10 درجه پیش‌بینی شده است.
گودرزی با بیان اینكه بعدازظهر فردا نیمه شرقی خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی است، اظهار داشت: همچنین چهارشنبه غرب خلیج فارس به ویژه سواحل خوزستان مواج پیش‌بینی شده است.

** آسمان تهران صاف
كارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف تا كمی ابری و در برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به 24 درجه بالای صفر می‌رسد و كمینه دما نیز 10 درجه بالای صفر بود.
گودرزی یادآورشد: شهركرد با دمای منفی 2 درجه، زنجان 3 درجه بالای صفر ، همدان 3 درجه بالای صفر و كرج 4 درجه بالای صفر سردترین و اهواز با دمای 34 درجه بالای صفر، بوشهر و قم با دمای 25 درجه بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین نقاط كشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی**9014**1883