طرح تاب آوری اجتماعی در مناطق سیل زده اجرا می شود

تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: این معاونت برای كاهش مشكلات زنان و كودكان آسیب دیده در سیل، طرح تاب آوری اجتماعی را در مناطق سیل زده اجرا می كند.

اطهره نژادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: با توجه به ضرورت انسجام دوباره خانواده ها و جوامع محلی و از سرگیری روند طبیعی زندگی در مكان های آسیب دیده از سیل، معاونت زنان و خانواده طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی را با تاكید بر ظرفیت انطباق پذیری و گذر از بحران، در سال 98 برگزار می كند.
وی تصریح كرد: از آنجا كه اكنون همه آسیب دیدگان سیل، زنان و كودكان در شرایط نامناسبی هستند، اجرای طرح های تاب آوری اجتماعی می تواند در كاهش مشكلات آنها بسیار تاثیرگذار باشد تا شاید راحت تر بتوانند با مشكلات ناشی از سیل كنار بیایند و هرچه زودتر به شرایط نرمالی برسند.
نژادی ادامه داد: از آنجا كه جامعه منسجم افراد تاب آور می خواهد، طرح تاب آوری اجرا می شود تا مردم برای شناسایی آسیب های اجتماعی به ما كمك كنند و اجرای این طرح در مناطق سیل زده می تواند آستانه تحمل مردم آسیب دیده را افزایش دهد.
به گفته وی، طرح تاب آوی اجتماعی در تمام استان های كشور برای شناسایی راه های مقابله با آسیب های اجتماعی به اجرا گذاشته شده است تا با كمك مردم مشكلات و مسایل جامعه شناسایی شود.
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در راستای اجرای این طرح، تعدادی كارشناس به مناطق سیل زده استان های مختلف كشور اعزام می شوند و از این طریق به شناسایی آسیب های اجتماعی به ما كمك می كنند.
وی در ادامه اظهار داشت: همچنین معاونت زنان در اردیبهشت ماه سال جاری، نشست تشكل های اجتماعی زنان و‌ خانواده استان های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی را با همكاری استانداری خراسان رضوی به عنوان استان معین استان گلستان در مشهد مقدس برگزار می كند.
اطهری خاطرنشان كرد: انتظار می رود نیمی از پروژه های اقدام مشترك این نشست تخصصی با هدف كمك به خانواده های آسیب دیده از سیل گمیشان و آق قلا، تدوین شود.
اجتمام* 7268*1834