مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه  یكشنبه تا صبح  دوشنبه

تهران – ایرنا- وزیر نفت: فشار بیشتر آمریكا، بازار نفت را شكننده تر می كند، همتی : صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی تأسیس می شود، دیپلمات فرانسوی از نظر خود در باره برجام عقب نشینی كرد و طوفان در آمریكا زندگی 90 میلیون انسان را تهدید می كند ازمهمترین عناوین خبری ایرنا در 12 ساعت گذشته بود.

اخبار داخلی
*********
تهران - «بیژن زنگنه» وزیر نفت با شكننده خواندن وضع بازار نفت، گفت: اگر آمریكا بخواهد فشار را بر ایران بیفزاید، بازار نفت به‌طور غیرقابل پیش‌بینی شكننده‌تر خواهد شد.
تهران- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اگر دولت روحانی نبود، دریاچه ارومیه خشك می‌شد و قابلیت احیا را از دست می‌داد.
تهران - «عبدالناصر همتی» رییس كل بانك مركزی با ابراز امیدواری برای تاسیس هرچه زودتر بیمه همگانی حوادث طبیعی، گفت: حادثه خیز بودن كشور، ضرورت این امر را ایجاب می كند.
تهران- سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهارات وزیر امور خارجه آمریكا در خصوص دخالت ایران در امور داخلی ونزوئلا را مضحك خواند و آنرا تقبیح كرد.
تهران - رئیس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با اشاره به این كه ظرفیت های بسیار خوبی برای ایجاد شغل پایدار در این حوزه ها وجود دارد ،گفت: با سرمایه گذاری اندك در حوزه صنعت گردشگری و صنایع دستی می توان به این مهم دست یافت و راهگشای مسائل اقتصادی شد.
تهران - همزمان با پانزدهمین اجلاس كمیسیون مشترك نظامی ایران و سلطنت عمان در شهر مسقط ، سرتیپ «قدیر نظامی» رییس ستاد مشترك نیروهای مسلح كشورمان با همتای عمانی اش دیدار و گفت و گو كرد.
تهران- كمك های بشردوستانه مردم كویت به سیل زدگان كه روز یكشنبه به سفارت جمهوری اسلامی ایران در كویت تحویل شده، آماده ارسال به ایران است.
اخبار خارجی
*********
تهران- 'ژرار آرود' سفیر فرانسه در واشنگتن كه با توئیت بحث انگیز خود درباره آینده برجام موجب اعتراض تهران به پاریس شد، یكشنبه شب مجبور به عقب نشینی و حذف این توئیت شد.
بغداد – برخی منابع از توافق اصولی ائتلاف های الفتح (هادی العامری) و سائرون (سید مقتدا صدر) برای بیرون راندن نیروهای نظامی خارجی (آمریكایی) از عراق تا 18 ماه از تاریخ تصویب این قانون در پارلمان این كشور خبر دادند.
تهران- درگیری ها در اطراف طرابلس با رفتار غیرمسئولانه برخی كشورها از جمله عربستان و امارات در تسلیح 'حفتر'، لیبی را با خطر قریب الوقوع جنگ داخلی روبرو كرده است.
تهران - طوفان مرگبار در جنوب آمریكا كه یكشنبه شب دست كم هشت كشته برجای گذاشته است، زندگی 90 میلیون نفر از شهروندان این كشور از ایالت تگزاس تا می سی سی پی را تهدید می كند.
تهران - رسانه های صهیونیستی یكشنبه شب گزارش دادند: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا در دیدار «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وی خواسته است، تل آویو روابط تجاری خود را با پكن كاهش دهد.
تهران - یك مسئول امنیتی سومالی خبر كشته شدن معاون سركرده گروهك تروریستی داعش در این كشور در منطقه خودمختار «بنط» را تایید كرد.
تهران - دادستانی مصر روز یكشنبه «محمد مرسی» رئیس جمهوری پیشین این كشور را به همراه 23 تن دیگر از اعضای اخوان المسلمین به «جاسوسی برای سازمان های خارجی» متهم كرده و خواستار اعدام آنان شد.
دمشق- حمله موشكی عصر یكشنبه تروریست ها به منطقه الخالدیه شهر حلب در شمال سوریه 11كشته و 11 زخمی در پی داشت.
شبس**1613