خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران سرمايه هاي ارزشمند نظامند

زاهدان - ايرنا - نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان گفت: خانواده هاي معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران به واسطه حضوري موثر و شجاعانه در عرصه هاي سخت و دشوار دوران دفاع مقدس و خدمات گرانقدرشان در سالهاي انقلاب به عنوان سرمايه هاي ارزشمند نظام اسلامي محسوب مي شوند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام ,والمسلمين مصطفي محامي يكشنبه شب در ديدار با خانواده هاي معظم شهداء، جانبازان و ايثارگران خاش افزود: شهيدان ما در چهار دهه اخير بهترين حافظان و ياوران اسلام و انقلاب و رهبري بوده اند و تمام اقدامات و جهاد و ايثار و شهادت آنان به عنوان يك الگو و شاخص در زندگي فردي و اجتماعي به شمار مي رود.
وي اهميت رسيدگي به نيازهاي خانواده هاي معظم شهيدان و جانبازان را يادآوري كرد.
عباس پالاش مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران سيستان و بلوچستان هم با برشمردن خدمات نظام به خانواده هاي معظم شاهد و ايثارگر و بيان مشكلات و نيازمندي هاي آنان بيان كرد: خاش 64 شهيد و 116 جانباز و ايثارگر را تقديم اسلام و كشور كرده است.

** نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان: وسعت و گستردگي، تنوع و ظرفيت هاي خاش فرصتي ارزشمند براي سرمايه گذاري است.
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مجموعه اي عظيم از توانمندي ها در خاش نهفته كه وسعت و گستردگي، تنوع و ظرفيت ها فرصتي ارزشمند براي سرمايه گذاري است.
حجت الاسلام والمسلمين محامي در نشست اعضاي شوراي اداري خاش افزود: مشكل عمده در سيستان و بلوچستان به فقر اقتصادي و فرهنگي و تلاش و دسيسه هاي دشمنان خلاصه شده كه انجام هر گونه كار و تلاش و خدمت صادقانه مسئولان نظام و افراد سخت كوش در دولت سبب ايجاد ياس در جبهه دشمنان مي شود.
وي اظهار داشت: ظرفيت هاي استان در مباحث مرزي، ترانزيت كالا و تجارت و رونق دادن به توليد و اشتغال با نگاه بلند مقام معظم رهبري و اهتمام دولتمردان به شكوفايي مي رسد.
نماينده مقام معظم رهبري در امور اهل سنت سيستان و بلوچستان بيان كرد: نگاه بلند رهبر معظم انقلاب كه تكريم مردم سيستان و بلوچستان را به عنوان شاخص داريم، به محقق شدن اهداف عاليه نظام اسلامي و توسعه و عمران و آباداني استان كمك مي كند.
وي اظهار داشت: براي كاهش دادن مشكلات و كمك به توسعه همه جانبه استان به مشاركت اقشار مختلف مردم در امور مختلف و همت مسئولان نياز داريم.
حجت الاسلام والمسلمين محامي بيان كرد: همدلي، انسجام، وحدت يكپارچه و تعامل مردم و مسئولان بهترين شاخص براي توسعه استان و منطقه خاش است.
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان اهميت استفاده از نيروهاي متخصص و متعهد و توانمند خاش و استان در سطوح بالاي مديريتي كشور و استان و توجه به ظرفيت هاي علمي و دانشگاهي را از اولويت هاي مهم نظام اسلامي عنوان و تاكيد كرد: نگاه ما بر اين است كه از ظرفيت هاي اقوام و مذاهب براي ارائه خدمت به مردم بهره گرفته شود و قطعا از نيروهاي شايسته اهل سنت با نگاه بلند نظام استفاده خواهد شد.
امام جمعه زاهدان افزود: آماده سازي فضا براي مديريت ها داراي اهميت بوده، كه اميدواريم زمينه براي رشد و تربيت نيروهاي استان فراهم آيد.
وي اولويت بندي مسائل و مشكلات خاش را متذكر شد تا پيگيري و رفع شوند.
حميدالدين يوسفي فرماندار شهرستان خاش نيز با برشمردن ظرفيت هاي اين شهرستان در ابعاد مختلف گفت: با نگاه بلند مقام معظم رهبري و دولت توسعه همه جانبه استان را شاهد هستيم.
وي سفر نماينده ولي فقيه و نيز استاندار سيستان و بلوچستان به خاش را نشات گرفته از توجه مسئولان نظام به مردم منطقه عنوان و تاكيد كرد: خاش در حوزه هاي گردشگري، كشاورزي، صنايع و معادن، خدمات و غيره داراي پتانسيل و توانمندي بوده كه انتظار داريم با سرمايه گذاري و هدف گذاري هاي دولت بتوانيم اين شهرستان را به عنوان يك منطقه توسعه يافته معرفي كنيم.
عبدالمجيد تمنداني شهردار، حميدرضا كبداني مدير جهاد كشاورزي، مهدي اسماعيلي مدير صنعت و معدن و تجارت خاش هم در حوزه هاي فعاليت خود به ارائه گزارش پرداختند.
7310 **6081