رشد اين استان در گرو استفاده بهتر ازفرصت هاي در اختيار است

زاهدان - ايرنا - نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: براي رشد و تعالي استان از ظرفيتها، پتانسيل ها و فرصت هاي در اختيار بايد بهتر و بيشتر استفاده شود.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام والمسلمين مصطفي محامي روز يكشنبه در سفر به خاش و نشست با معتمدان، بزرگان و ريش سفيدان طوايف اين شهرستان بيان كرد: در سالهاي انقلاب اسلامي خدمات ارزشمندي در حوزه هاي مختلف انجام شده ولي در مباحث اقتصادي، علمي و فرهنگي هنوز مشكلاتي وجود دارد.
وي اظهار داشت: فقر اقتصادي و علمي و فرهنگي ريشه اصلي مشكلات در سيستان و بلوچستان است كه براي رفع اين معضلات لازم است اقشار مختلف مردم با دستگاهها و ارگانها و نهادها همكاري كنند.
حجت الاسلام والمسلمين محامي ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامي بايد همه اقشار جامعه و مسئولان بتوانند به رشد و توسعه و عمران و آباداني كشور كمك كنند.
نماينده مقام معظم رهبري در امور اهل سنت بلوچستان با محكوم كردن تصميم اخير ترامپ رئيس جمهوري آمريكا مبني بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در ليست گروههاي تروريستي و قدرداني از محكوميت گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان استان و كشور بويژه شهرستان خاش از اين اقدام نابخردانه گفت: همه ملت بزرگ ايران پاسدارند و تعلق خاطر به سپاه دارند.
حميدالدين يوسفي فرماندار شهرستان خاش هم با برشمردن ظرفيت هاي فراوان اين شهرستان در حوزه هاي مختلف بيان كرد: مردم و مسئولان در اين شهرستان مرزي حامي و پاسدار ارزش هاي انقلاب اسلامي بوده و براي عظمت و عزت كشور تلاش مي كنند.
شماري از بزرگان و معتمدان شهرستان خاش نيز ضمن اعلام حمايت از سپاه و آمادگي براي دفاع از ارزش ها و كمك به توسعه همه جانبه كشور، تاكيد كردند: وفادار به اسلام و كشور و مجري فرامين رهبري هستيم.
حجت الاسلام محامي نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در ادامه سفر به شهرستان خاش با حضور در حوزه علميه مخزن العلوم با مولوي محمدگل ريگي مدير حوزه و كاركنان و مدرسان آن ديدار كرد.
حجت الاسلام والمسلمين محامي در اين ديدار با ابلاغ سلام گرم مقام معظم رهبري به علما و مردم سيستان و بلوچستان گفت: سفارش و تاكيد معظم له بر اين است كه در اين استان همه اقشار جامعه با مجهز كردن خود به سلاح علم و آگاهي و بصيرت توطئه هاي دشمنان را خنثي كنند و اين امر با تلاش و مجاهدت علما و پاسخ دادن به شبهه هاي دشمنان و تلاش گسترده براي معرفي دين و كمك به توسعه و برقراري وحدت يكپارچه و استفاده درست از فرصت ها و امكانات مساجد و حوزه هاي علميه ميسر است.
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان در ديدار با مدير و كاركنان و فاضله هاي حوزه علميه الزهرا خاش نيز گفت: ايجاد و راه اندازي حوزه هاي علميه ويژه خواهران و برادران از بركات ارزشمند نظام اسلامي بوده كه به ترويج دين و اجراي احكام و حدود شرعي و ديني و فهم ديني و بالا بردن بينش و بصيرت و ترويج اخلاق و مهارت آموزي در زندگي كمك مي كند.
حجت الاسلام دهقان امام جمعه خاش هم از توجه و نگاه نظام اسلامي به مبحث علم دين و ترويج اخلاق و مكارم ديني در منطقه تجليل كرد.
مولوي يعقوب حسين بر رابط نهاد نمايندگي رهبري در امور اهل سنت و مولوي محمد گل ريگي مدير حوزه مخزن العلوم اهل سنت خاش از خدمات و حمايت هاي مسئولان نظام مقدس جمهوري اسلامي به حوزه دين و علم و توسعه و عمران و آباداني اين منطقه تقدير كردند.
به گزارش ايرنا حجت الاسلام والمسلمين مصطفي محامي نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با هدف ديدار با مردم و مسئولان و بررسي مشكلات و نيز تاكيد بر استفاده از ظرفيت هاي منطقه به شهرستان خاش سفر كرده است.
امامان جمعه شيعه و سني، فرماندار، فرماندهان نيروهاي نظامي و انتظامي، علما و معتمدان و ريش سفيدان و مديران و مسئولان شهرستان خاش به گرمي از نماينده ولي فقيه در استان استقبال كردند.
حجت الاسلام والمسلمين محامي در بدو سفر به شهرستان خاش با حضور در مزار شهداي گمنام با آرمانهاي والاي شهيدان تجديد پيمان كرد.
ديدار با علما و بزرگان و معتمدان و مسئولان و نخبگان، دانشگاهيان و خانواده هاي معظم شهدا و جانبازان و ايثارگران و بازديد از حوزه هاي علميه از برنامه هاي سفر دو روزه نماينده ولي فقيه به خاش است خواهد بود.
7310 **6081