هلال احمر به سه هزار و 905 نفر در سيل كرمان امدادرساني كرد

كرمان - ايرنا - مديرعامل جمعيت هلال احمر استان كرمان با اشاره به سركشي و ارزيابي 71 روستا و شهر گفت: نجاتگران و امدادگران اين جمعيت تاكنون به 3 هزار و 905 نفر (818 خانوار) در سيل امروز(يكشنبه) شهرستان هاي كرمان امدادرساني كرده اند.

رضا فلاح شامگاه يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: سيل و آبگرفتگي امروز در شهرستان هاي رودبارجنوب، منوجان، ارزوئيه، انار، رفسنجان، ماهان، بردسير، بافت، شهداد، فارياب و كهنوج از توابع استان كرمان رخ داد.
وي تصريح كرد: تعداد 99 نفر از نيروهاي امدادي جمعيت هلال احمر استان كرمان در قالب 26 تيم از صبح امروز (يكشنبه) به ياري افراد گرفتار در سيل و آبگرفتگي استان كرمان رفتند.
مديرعامل جمعيت هلال احمر استان كرمان گفت: تا كنون 257 بسته غذايي، يكهزار و 690 كيلوگرم نايلون، 804 بطري آب معدني،90 تخته پتو، 40 قرص نان و تعدادي چادر و موكت نيز توزيع شده است.
وي با اشاره به ادامه امدادرساني و رسيدگي به حادثه ديدگان از سيل و آب گرفتگي اين استان افزود: نجاتگران و امدادگران جمعيت هلال احمر استان كرمان توسط 23 دستگاه آمبولانس و خودروي كمك دار سبك و پنج دستگاه پمپ لجن كش به افراد گرفتار در سيل ياري رساندند.
بارش باران از ديشب(شنبه) در استان كرمان آغاز شد و بنا بر اعلام هواشناسي تا پايان امروز ادامه دارد.
اين سامانه علاوه بر بارش شديد باران و تگرگ، موجب سيل و آبگرفتگي و طغيان رودخانه ها در استان كرمان شد و خسارت هاي بسياري به بار آورد.
7420/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها