راه اندازی مركز آموزشی دانشگاه فرهنگیان در مراغه نهایی شد

مراغه - ایرنا - نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی از تصویب و نهایی شدن راه اندازی مركز آموزشی چند منظوره دانشگاه فرهنگیان در مراغه خبرداد.

علی جلیلی روز یكشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: با توجه به تصویب ایجاد دانشگاه فرهنگیان با موافقت وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان كشور و همچنین نیاز منطقه به پرورش معلمان متخصص، راه اندازی این مركز آموزشی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان نهایی شد.
وی ادامه داد: همچنین در بازدیدهای انجام گرفته از سوی مسئولان دانشگاه فرهنگیان از امكانات این شهرستان، راه اندازی مركز آموزشی چند منظوره به عنوان بخشی از فرآیند راه اندازی دانشگاه فرهنگیان مورد تصویب قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: براین اساس، مركز آموزشی واحد خواهران دانشگاه فرهنگیان مراغه در محل فعلی هنرستان كشاورزی شهرستان به زودی راه اندازی می شود.
جلیلی گفت: این مركز زیر نظارت مدیریت امور پردیس های استانی این دانشگاه در آذربایجان شرقی فعالیت كرده و با جذب دانشجویان دوره های مهارت آموزی شروع به كار خواهد كرد.
وی افزود: ادامه فعالیت این مركز در قالب مراكز شبانه روزی دوره های كارشناسی پیوسته و ناپیوسته منوط به اخذ مجوزهای قانونی لازم از طریق هیات امنای دانشگاه فرهنگیان كشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
وی با اشاره به جزئیات مراحل آغازین راه اندازی این مركز آموزشی ادامه داد: برای تحقق این امر، راه اندازی مركز آموزشی دانشگاه فرهنگیان مراغه در هیات امنای این دانشگاه انجام می شود.
وی اضافه كرد: به زودی ساختمان تایید و تعیین شده برای راه اندازی این مركز در صورتجلسه ای قانونی تحویل دانشگاه فرهنگیان خواهد شد.
این نماینده مجلس گفت: برای شروع به كار و فعالیت این مركز، همچنین نیروی انسانی مورد نیاز با هماهنگی مدیریت امور پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان كشور تامین می شود.
جلیلی ابراز امیدواری كرد: با حمایت مسئولان شهرستانی و خیران این شهرستان، این مركز تجهیز شده و گام اساسی در تحقق ایجاد دانشگاه فرهنگیان در این شهرستان برداشته شود.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487