فرماندار: قاچاق كالاهاي اساسي از مبادي رسمي آستارا صحت ندارد

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر مرزي آستارا گفت: قاچاق كالاهاي اساسي از مبادي رسمي اين شهرستان صحت ندارد و عوامل گمرك و دستگاه هاي ناظر، بر روند واردات و صادرات نظارت كامل دارند.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد عصر يكشنبه در جلسه ستاد كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز در فرمانداري آستارا افزود: با مصاديق قاچاق در مبادي غير رسمي و راه هاي مواصلاتي آستارا به استان ها و شهرستان هاي همجوار، بايد با قاطعيت مقابله شود و دستگاه هاي مرتبط در اين خصوص همكاري كنند.
وي استفاده از ظرفيت دهياران، شوراهاي اسلامي، هيات امناي مساجد و پايگاه هاي بسيج را براي مقابله با قطع و سوزاندن درختان و قاچاق چوب آلات جنگلي خواستار شد.
رستم زاد ادامه داد: قاچاق كالا و ارز مخل امنيت اقتصادي است و با اين پديده شوم با بهره گيري از همه عوامل و امكانات موجود، سرسختانه مبارزه شود و اشراف اطلاعاتي و اقدامات بازدارنده در اين رابطه ضرورت دارد.
رسول اميدي مديركل گمرك آستارا نيز در اين جلسه گفت: هيچ كالاي اساسي از گمركات ناظر بر مرزهاي خشكي، دريايي و ريلي اين شهرستان قاچاق نمي شود و حجم بالاي كالاهاي توقيف و منتقل شده به انبار گمرك، گواه مقابله قاطع ماموران گمرك با قاچاق است.
ايرج شياركار مدير جهاد كشاورزي آستارا هم با اشاره به تفاوت قيمت نهاده هاي كشاورزي نظير كود و سم در شهرستان هاي مجاور، بر مقابله نيروهاي انتظامي از خروج احتمالي نهاده ها از آستارا تاكيد كرد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و مرز جمهوري آذربايجان واقع است.
7124/2007