15 پايگاه بهزيستي ويژه جمع آوري كمك مردم به سيل زدگان داير شد

سنندج - ايرنا - معاون مشاركت هاي مردمي و توانمندسازي بهزيستي كردستان گفت: به منظور مشاركت بيشتر مردم خير و نيكوكار در كمك رساني به آسيب ديدگان سيل اخير در برخي استان هاي كشور، 15 پايگاه توسط اين نهاد در شهرهاي مختلف استان بر پا شده است.

فرهاد عزيزي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: از اين تعداد پايگاه چهار مورد در چهار نقطه ميدان انقلاب، سه راهي نمكي، ميدان كوهنورد و ميدان بهاران سنندج داير شده و آماده جمع آوري كمك هاي مردمي به مناطق سيل زده است.
وي افزود: در ساير شهرستان ها نيز هر كدام يك پايگاه و در 2 شهرستان سقز و مريوان به نسبت جمعيت هر كدام 2 تا سه پايگاه در ميادين و معابر اصلي شهر داير شده است.
معاون مشاركت هاي مردمي و توانمندسازي بهزيستي كردستان يادآور شد: مردم خير و نيكوكار استان مي توانند از امروز با مراجعه به پايگاه هاي جمع آوري كمك هاي مردمي بهزيستي، اقلام مورد نياز را براي ارسال به مناطق آسيب ديده تحويل اين پايگاه ها دهند.
وي با بيان اينكه اين سازمان از راه هاي ديگري نيز براي اين مناطق كمك جمع آوري كرده است، اضافه كرد: تاكنون سه محموله از اين كمك ها به مناطق سيل زده استان گلستان و شهرهاي پلدختر و معمولان در استان لرستان ارسال شده است.
بارش شديد باران، تگرگ و برف روزهاي مياني فروردين ماه امسال در مناطق مختلف كشور را در بر گرفت و در برخي از استان ها و شهرها باعث بوجود آمدن سيل و تلفات، صدمات و خسارتي به هموطنان بويژه در استان هاي گلستان، لرستان، ايلام و خوزستان شد.
7348/9102