مردم آذربايجان شرقي شريك درد و رنج هموطنان سيل‌زده هستند

تبريز- ايرنا- استاندار آذربايجان شرقي پس از پايان سفر به استان ايلام گفت: مردم استان شريك درد و رنج هموطنان سيل‌زده هستند و تا زمان رفع مشكلات، در كنار آنها خواهند بود.

به گزارش ايرنا محمدرضا پورمحمدي روز يكشنبه با اشاره به خسارت هاي سيل در چند استان كشور، اظهار داشت: با حضور مردم و نهادهاي مدني در كنار سازمان‌هاي دولتي مشكلات با سرعت بيشتري رفع خواهد شد.
وي با اشاره به انتخاب استان‌هاي آذربايجان شرقي و غربي به عنوان معين استان ايلام در استقرار موكب‌هاي خدمت‌رساني گفت: موكب‌هاي حسيني استان از يك هفته قبل در مناطق سيل‌زده ايلام مستقر شده‌اند و علاوه بر توزيع روزانه هفت هزار و 500 وعده غذايي، به تامين مايحتاج عمومي مردم در اين مناطق نيز كمك مي‌كنند.
پورمحمدي افزود: گروه‌هاي مختلف مردمي نيز از شهرهاي مختلف استان داوطلبانه در اين مناطق حضور يافته‌اند و بدون اينكه سازمان‌دهي رسمي و دولتي انجام شده باشد مشغول خدمت‌رساني به هموطنان خود هستند.
استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به بازديد خود از چند روستاي سيل‌زده در منطقه غرب رودبار از توابع ايلام، گفت: در اين بازديدها به هموطنان آسيب‌ديده اعلام كرديم كه مردم آذربايجان شريك درد و رنج آنها هستند و تا زمان حل مشكلات، در كنار آنها خواهند بود.
وي افزود: خوشبختانه روستاهاي آسيب‌ديده در حال حاضر مشكل جدي ندارند و بيشتر نگران زمين‌هاي زراعي خود هستند كه با تدبير وزارت جهاد كشاورزي و نيرو در آينده نزديك اين مشكلات نيز رفع مي‌شود.
استاندار آذربايجان شرقي روز شنبه به همراه فرمانده سپاه عاشورا و شهردار تبريز، از روند خدمت‌رساني موكب‌هاي حسيني استان كه در مناطق سيل‌زده استان ايلام مستقر شده‌اند بازديد كرد.
استان آذربايجان شرقي از سوي وزارت كشور به عنوان معين استان ايلام در موضوع استقرار موكب‌هاي خدمت‌رساني تعيين شده است.
فرمانده سپاه عاشورا، شهردار تبريز و جمعي از مسئولان استاني نيز استاندار آذربايجان شرقي را در سفر به استان ايلام همراهي مي‌كنند.
3093/518