۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
کد خبر 83278004
۰ نفر
شریعتمداری: انتصاب جوانان در وزارت كار ادامه دارد

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از ادامه انتصاب نیروهای جوان در این وزارتخانه خبر داد و گفت: علاوه بر افراد جدیدی كه منصوب می شوند از تجربیات چهره های آشنای قدیمی نیز بهره مند می شویم.

​به گزارش یكشنبه تارنمای وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در آیین معارفه مدیران جدید این وزارتخانه افزود: بازنشسته شدن به معنای جدا شدن از كار نیست و در زندگی افرادی كه امروز به دلیل بازنشستگی دیگر مشغول به فعالیت نیستند، دوره جدیدی آغاز می شود و از نظر و دیدگاه های این افراد نیز برای بهبود امور استفاده می كنیم.
امروز در احكام جداگانه 'سیدجواد رضوی' به عنوان رئیس مركز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری، 'محسن ابراهیمی' به عنوان مدیركل اشتغال اتباع خارجی، 'رویا رفیعی' به سمت مدیركل دفتر مدیریت عملكرد و 'سیدمحمد رضوان مدنی' به عنوان' مشاور وزیر در امور فناوری اطلاعات' منصوب شدند.
شریعتمداری همچنین 'رضا شریعت' را به عنوان مشاور وزیر و 'مرتضی لطفی' را به سمت عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی منصوب كرد.

**تقویت سامانه های شفافیت در اولویت برنامه های وزارت تعاون
شریعتمداری درباره عملكرد مركز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری گفت: در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی سامانه های شفافیت را برای اطلاع رسانی در 2 بخش شبكه مدیریت كشور و مردم راه اندازی كرده ایم كه 6 سامانه در همین چند ماه به نقاط خوبی رسید و باید كار خود را با قوت ادامه دهد.
وی محتوایی شدن ارزیابی عملكردها و ورود روش ها و اصول جدید در این بخش را خواستار شد و درباره اداره كل اشتغال اتباع خارجی گفت: در برخی زمینه ها باید از این توان برای حل مشكلات استفاده كنیم؛ چون یكی از نشانه های توسعه یافتگی كشورها را آزادی حركت سرمایه، نیروی كار ماهر، فناوری و كالا می دانند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بر لزوم رعایت اصول و ضوابط در اعزام نیروی كار ماهر داخلی به خارج و بكارگیری متخصصان خارجی در داخل كشور تاكید كرد.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری هشتم شهریورماه 1396 در نخستین گفت و گوی زنده تلویزیونی پس از تشكیل دولت دوازدهم گفت: نگرانم چرا امروز شاهد گردش نخبگان با آن سرعتی كه باید نیستیم؛ بنابراین من به همه وزیران دولت دوازدهم دستور دادم هر وزیری دستكم باید 2نفر از جوانان را در سمت معاون، مشاور یا دستیار وزیر بگمارند و از وجود یك خانم در یكی از این سمت های مشابه در تحول وزارتخانه ها استفاده كنند.

اقتصام*9186*1961*