عملیات بازسازی زیر ساخت‌ها رو به پایان است

تهران- ایرنا- معاون فنی مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت با اعلام اینكه برآورد خسارت سیل به زیرساختهای ارتباطی در سه استان ایلام، كرمانشاه و لرستان بیش از30 میلیارد تومان برآورد شده، اعلام كرد عملیات بازسازی آنها رو به پایان است.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از وزارت ارتباطات، اسماعیل رادكانی معاون فنی مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت با تاكید بر اینكه شركت ارتباطات زیرساخت هزینه تعمیر و بازسازی فیبرها را تاكنون پرداخت كرده، گفت: عملیات اجرایی به زودی به پایان می رسد زیرا نیاز به برقراری ارتباطات قابلیت وقفه ندارد.
رادكانی با بیان اینكه در زمان وقوع سیل مدیریت بحران در استان های سیل زده موثر بوده است، تصریح كرد: همكاران ما عملكرد خوبی در این حوزه داشتند و علاوه بر قطعی های مكرر فیبر به دلایل فوق الذكر كمترین قطعی ارتباط و سرویس را داشتیم.
معاون فنی مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: برخی از قطعی های سرویس به خسارات وارده به شبكه های محلی و اپراتورها مربوط است.
وی با بیان اینكه در حوزه زیرساخت به جز قطعی چند ساعته سرویس در استان ایلام در سایر استان ها به دلیل وجود پروتكل ها و مسیرهای جایگزین قطع ارتباط نداشتیم، اظهار كرد: اتفاقی كه در ایلام به لحاظ وسعت تخریب افتاد، واقعا بی سابقه است.
رادكانی با اشاره به اینكه در حال حاضر قطع سرویس در هیچ استانی به دلیل مسیرهای جایگزین نداریم، گفت: در شهرستان پل دختر با توجه به قطع شدن شبكه های ارتباطی و فیبرنوری، ما مسیر 380 متری را با كابل هوایی به كمك پهباد متصل كردیم و فیبر تاریك را نیز برای افزایش كیفیت خدمات در اختیار مخابرات قرار دادیم.
بر اساس این گزارش، معاون فنی مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت و هیات همراه از هفته گذشته برای بررسی آخرین وضعیت شبكه ارتباطی سه استان سیل زده به ایلام، كرمانشاه و لرستان سفر كرد.
رادكانی ضمن بازدید مسیرهای فیبرنوری كه بر اثر وقوع سیل قطع شده بود، آخرین وضعیت مراكز و ایستگاهها و مشكلات فنی این نقاط را مورد بررسی قرار داد.
بررسی مسیر كابل‌های فیبرنوری نقاط بحرانی مسیر دم زانوگه - بابازید و دم زانوگه - خرم آباد و نیز پروژه مهم و حساس ارتباط 380 متری فیبر هوایی پل «بابازید» از جمله بازدیدهای این سفر بود.
همچنین هیات اعزامی با حضور در محل محورهای ارتباط فیبر B.B در مسیر آزاد راه خرم زال و فیبر آسیب دیده خرم آباد - دزفول را از نزدیك مورد بررسی قرار داد.
علمی **9207**1485