مردم عراق خود را در كنار مردم سيل زده ايران مي دانند

آبادان - ايرنا - رييس سازمان بسيج مردي عراق(الحشد الشعبي) گفت: مردم عراق خود را در كنار مردم سيل زده ايران مي دانند و تا هر زمان كه لازم باشد به كمك هاي خود به مردم ايران ادامه مي دهند.

ابومهدي المهندس روز يكشنبه در حاشيه ورود پنجمين محموله كمك هاي اهدايي كشورعراق به سيل زدگان خوزستان از طريق مرز شلمچه به ايران، در جمع خبرنگاران در اين مرز بين المللي افزود: مردم عراق هيچگاه كمك هاي ايران در مبارزه با داعش را فراموش نمي كنند و ما در كنار مردم سيل زده ايران مي مانيم.
وي ادامه داد: ايران همواره در كنار مردم عراق بود و هيچگاه كمك هاي اين كشور در مبارزه با داعش از ذهن مردم عراق فراموش نمي شود.
ابومهدي المهندس گفت:ملت ايران و عراق رابطه ديرينه اي در زمينه هاي مختلف با هم دارند و اربعين حسيني بهترين گواه بر دوستي و همدلي اين 2 ملت است.
پنجمين محموله كمك هاي اهدايي كشورعراق به سيل زدگان شامل تجهيزات امدادي ، غذايي و بهداشتي روز يكشنبه از طريق مرز شلمچه وارد ايران شد.
به گزارش ايرنا اين كمك ها كه شامل 26 دستگاه كاميون حامل اداوات مهندسي از قبيل قايق، موتور برق و 6 دستگاه آمبولانس و همچنين 20 دستگاه كاميون مواد غذايي و بهداشتي است روز يكشنبه از طريق مرز شلمچه در 16 كيلومتري خرمشهر وارد كشور شد و براي توزيع راهي مناطق سيل زده خوزستان شد.
در پي طغيان رودخانه ها در استان خوزستان تاكنون به 270 روستا و هفت شهر هشدار تخليه داده شده است.
3015/6068/ 6037