ساختن سریال رمضانی راه رفتن روی لبه تیغ است

تهران - ایرنا - بازیگر سریال «برادر جان»، گفت: ساختن سریال مناسبتی برای رمضان بسیار کار حساسی است و انگار عوامل روی لبه تیغ راه می‌روند.

مارال فرجاد یکی از بازیگران سریال «برادر جان» که قرار است ماه مبارک رمضان امسال (1398) روی آنتن شبکه سه سیما برود در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، اظهار داشت: بیش از نیمی از سریال «برادر جان» فیلمبرداری شده است و گروه مشغول تصویر برداری دیگر سکانس ها هستند تا این سریال را برای پخش در ایام مبارک ماه رمضان آماده کنند.
وی ادامه داد: سریال بردار جان ماجرای زندگی یک خانواده را به تصویر می‌کشد و از چالش ها و دغدغه های اعضای این خانواده می‌گوید.

** نقش عروس خانواده را بازی می کنم
این بازیگر با تاکید بر اینکه در این سریال نقش «مهتاب» که عروس خانواده است را بازی می‌کند گفت: من در این مجموعه تلویزیونی نقش همسر شخصیتی به نام چاووش را به عهده دارم.
وی با بیان اینکه نقش مقابل من را نیز «حسام الدین منظور» ایفا می‌کند، افزود: در «برادر جان» بیننده شاهد داستان زندگی پرفراز و نشیب چاووش با دیگر اعضای خانواده خواهد بود و به جرات بگویم بازی در نقش مهتاب تجربه خوب و جذابی برایم بود.
فرجاد درباره همکاری با سعید نعمت الله نویسنده این مجموعه، اظهار داشت: نعمت الله با داشتن قلم بسیار جذاب کاملا به نوشتن فیلمنامه های درام تسلط دارد. لحن شخصیت های داستان های او همیشه مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. البته برادرجان اولین همکاری من با نعمت الله نبود و پیش از این در سریال «خواب زده» نیز با این نویسنده همکاری داشتم که برای شبکه نمایش خانگی تولید شده و هنوز عرضه نشده است.
فرجاد با اشاره به اینکه سال گذشته نیز تجربه حضور در سریال های مناسبتی رمضان را داشته است، گفت: رمضان سال 97 در سریال «دستت را به من بده» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور مهمان خانه ها بودم. در این پروژه نیز با بازیگرانی چون امین تارخ، فریبا متخصص، محمدرضا هدایتی همبازی شدم.
بازیگر سریال «برادر جان» با اشاره به اینکه در این سریال پدرش جلیل فرجاد نیز ایفای نقش می کند، افزود: درست است که پدرم جلیل فرجاد نیز در این سریال ایفای نقش می کند اما متاسفانه در این مجموعه تلویزیونی سکانس مشترکی با هم نداریم.

** کار در سریال های رمضانی راه رفتن روی لبه تیغ است
این بازیگر با تاکید بر اینکه ساختن کارهای مناسبتی بسیار سخت و حساس است، اظهار داشت: ساختن سریال مناسبتی برای ماه مبارک رمضان بسیار کار سختی است و انگار کل عوامل روی لبه تیغ راه می‌رود و کمترین خطا و اشتباه می توان باعث شود که مخاطب کار را پس بزند.
فرجاد با اشاره به این موضوع که از کارهای مناسبتی طنز نیز به خوبی استقبال می‌شود، افزود: پروژه های طنز همیشه مخاطبان خود را داشته و دارد اما باید توجه داشت اگر در حیطه طنز کار متوسط رو به پایینی به روی آنتن برود حتما مخاطب نخواهد داشت و در جذب مخاطب شکست خواهد خورد.
وی افزود: همیشه طرفدار کارهای طنزی بودم که رضا عطاران ساخته است چون باور پذیر و بسیار واقعی است. مردم کارهایی را که به زندگی های روزمره نزدیک باشد بیشتر می پسندد.
به گزارش ایرنا، سریال «برادر جان» نوشته سعید نعمت‌الله، کارگردانی محمدرضا آهنج و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی یک ملودرامی اجتماعی مذهبی است که این روزها برای پخش از شبکه سوم سیما در ماه مبارک رمضان سال 98 تصویر برداری می‌شود.
ین سریال تازه‌ترین همکاری نعمت‌الله و شفیعی بعد از سریال‌های «جراحت» ، «شیدایی» ، «رستگاران»، «عقیق»، «مادرانه»، «روح الله» به حساب می آید. مجری طرح سریال «برادر جان» موسسه فرهنگی هنری وصف صبا است.
علی نصیریان، حسن پورشیرازی، حسام منظور، آفرین عبیسی، سعید چنگیزیان، کامران تفتی، سجاد افشاریان، نسیم ادبی، مارال فرجاد، شیوا ابراهیمی، محبوبه صادقی و جلیل فرجاد دیگر بازیگرانی این پروژه هستند.
فراهنگ**9210 **9246

سرخط اخبار فرهنگ